• Start
  • Wiadomości
  • Kolejny etap remontu molo przywróci blask popularnemu miejscu spacerów

Kolejny etap remontu molo przywróci blask popularnemu miejscu spacerów

Molo w Brzeźnie to jedno z najbardziej charakterystycznych i popularnych miejsc do spacerów. Lubią je nie tylko gdańszczanki i gdańszczanie, ale również turyści, którzy przez cały rok chętnie odwiedzają ten obiekt. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap remontu, dzięki któremu molo zyska nowy blask. Prace rozpoczną się 12 maja.
05.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment drewnianego mola z barierkami i zejściem niżej. Przed zejściem metalowa barierka i rozwieszona biało-czerwona taśma zagradzająca zejście. Po prawej widać morze
W 2021 roku prace remontowe mola objęły odcinek o długości około 56 metrów od strony morza. Wkrótce będzie remontowany pozostały fragment. Prace zostały zaplanowane na okres od 12 maja do 14 czerwca
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

W ubiegłym roku Gdański Ośrodek Sportu przeprowadził znaczący remont molo. Wykonane zostały prace, w trakcie których wymieniono skorodowane balustrady, słupki, belki, deski pomostów oraz poręcze. Elementy zostały wykonane z modrzewia, a także dodatkowo zakonserwowane i pomalowane. Prace objęły odcinek o długości około 56 metrów od strony morza.

Wkrótce GOS przystąpi do drugiego etapu remontu. Obejmie on pozostałą część, tj. fragment od wejścia na długości 80 m. Prace zostały zaplanowane na okres od 12 maja do 14 czerwca br. Będą obejmować, podobnie jak w pierwszym etapie, wymianę elementów drewnianych - balustrad, poprzeczek oraz słupów.

Również teraz, prace remontowe zostaną przeprowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpłynąć na możliwość korzystania z obiektu przez spacerowiczów. Wygrodzona zostanie naprzemiennie lewa oraz prawa strona górnego pokładu.

Wykonawcą remontu molo została firma IBRE Sp. z o.o., z siedzibą: 80-958 Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 1/308D. Usługa opiewa na kwotę 356.723 PLN brutto.

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania