• Start
  • Wiadomości
  • Kierunki rozwoju Gdańska. Jak rozwijać biznes, przyciągać nowych pracowników i mieszkańców

Kierunki rozwoju Gdańska. Jak rozwijać biznes, przyciągać nowych pracowników i mieszkańców

W poniedziałkowy poranek, 1 października, w ramach trwającej kampanii wyborczej, włodarze Gdańska zorganizowali briefing prasowy podczas, którego omówiono kierunki rozwoju gospodarczego miasta. - Chodzi o to, aby gdańskie firmy osiągały poziom europejski, globalny - mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
( Publikacja: 01.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Paweł Adamowicz mówił o planach inwestycyjnych
Paweł Adamowicz mówił o planach inwestycyjnych
fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

Spotkanie zostało zorganizowane w okolicach kompleksu Olivia Business Centre. 

- To bardzo ważne, by ludzie mieli świadomość, że aby móc kupować nowe tramwaje, autobusy, budować nowe żłobki czy przedszkola oraz inne potrzebne elementy infrastruktury społecznej, potrzebujemy silnej gospodarki - mówił Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Bez gospodarki nie mamy możliwości, aby to wszystko sfinansować.

Prezydent podkreślał także, że rozwój gospodarczy naszego miasta nierozerwanie związany jest z ekspansją gdańskich firm oraz przyciąganiem i obsługą najlepszych inwestorów z całego świata. 

- Przed nami i za nami są biurowce - mówiła z kolei Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.  - To przestrzeń, która tworzy nowe miejsca pracy. Dzisiaj mówiliśmy głównie o tym, dlaczego Gdańsk jest dobrym miejscem do inwestowania. Dlaczego się rozwijamy i co będziemy robili dalej. Gdańsk i region pomorski to osiem spośród ponad 270 regionów Unii Europejskiej jeśli chodzi o rozwój. Mamy pomysły jak to tempo utrzymać, a nawet poprawić, bo temu służy nie tylko dobry klimat do inwestowania, ale także dobra jakość życia, która przyciąga pracowników i nowych mieszkańców Gdańska.


ZOBACZ FILM ZE SPOTKANIA