• Start
  • Wiadomości
  • Karol Spieglanin. Jarosław Wałęsa stracił kandydata na wiceprezydenta - oświadczenie FRAG

Karol Spieglanin nie jest już kandydatem Jarosława Wałęsy na wiceprezydenta Gdańska

Prezes Stowarzyszenia FRAG, Karol Spieglanin, który w kampanii wyborczej był przedstawiany przez Jarosława Wałęsę jako kandydat na wiceprezydenta Gdańska - zrezygnował z ubiegania się o tę funkcję. Jako powód swojej decyzji podał względy osobiste.
( Publikacja: 08.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Karol Spieglanin, prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Ggdańskiej (FRAG)
Karol Spieglanin, prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (FRAG)
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Nieoficjalna informacja o rezygnacji Spieglanina pojawiła się w mediach w poniedziałek, 8 października. Wieczorem FRAG wydał oficjalne oświadczenie:

“Szanowni Państwo,

w poniedziałek pojawiła się informacja, że nasz prezes - Karol Spieglanin - zrezygnował, z przyczyn osobistych, z propozycji pełnienia funkcji zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej. Z żalem przyjęliśmy tę wiadomość.

Jako stowarzyszenie cały czas będziemy kontynuowali swoją działalność. Czy dalej wspieramy Koalicję Obywatelską oraz jej program? Tak, ponieważ sami go współtworzyliśmy i jest on zgodny z naszymi postulatami dotyczącymi m.in. rewizji rezerw terenowych czy projektowania przyjaznego miasta krótkich odległości dostępnego dla wszystkich.

Wśród kandydatów Koalicji Obywatelskiej jest wielu kandydatów na radnych, którzy są gwarantami realizacji tego programu. Dla wielu osób gwarantem jego realizacji była dotychczas także osoba Karola Spieglanin. Zgodnie z deklaracjami Jarosława Wałęsy nowy kandydat na to stanowisko będzie wskazany przez nasze stowarzyszenie”.

W razie wygrania w Gdańsku wyborów prezydenckich przez Jarosława Wałęsę, Karol Spieglanin miał zostać zastępcą prezydenta ds. polityki przestrzennej. FRAG (Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej) to grupa aktywnych medialnie społeczników, którzy często zabierają głos w debacie na temat rozwoju aglomeracji. Wśród członków stowarzyszenia są m.in. architekci, urbaniści i socjologowie.