• Start
  • Wiadomości
  • Kup karnety na żużel, weź udział w akcji "Zaszczep dzieciom sport"

Kup karnety na żużel, weź udział w akcji "Zaszczep dzieciom sport"

Dwieście dzieci i nastolatków - podopiecznych MOPR i Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci - będzie mogło za darmo obejrzeć mecze Nice 1. Ligi Żużlowej. Warunek to znalezienie chętnych, którzy kupią dla nich karnety, do czego zachęca w ramach akcji społecznej „Zaszczepmy dzieciom sport”,  Gdański Klub Żużlowy „Wybrzeże” i Fundacja Zenona Plecha.
( Publikacja: 15.03.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2018-09-30_zuzel_014_799x533.JPG

Nz. Memoriał im. Henryka Żyto w Gdańsku we wrześniu 2018 roku. W ramach akcji  "Zaszczepmy dzieciom sport"  można zafundować karnety dla dwustu podopiecznych MOPR  i  Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci              

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

- Karnety na żużel mają trafić do dzieci w wieku od 7 do 14 lat, z rodzin z trudnościami, czasem w kryzysie życiowym - mówi Sylwia Ressel rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Sportowe emocje dla takich dzieci mogą być bardzo dobrym sposobem na zyskanie motywacji do lepszego życia, bo sport to świat pasji, wysiłku, walki o swoje, wzorców których na pewno potrzebują. To też po prostu wspaniała zabawa z wielkimi emocjami i energia.

Pomysł dotyczy 150 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i 50 podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Karnety - kupione przez firmy, osoby prywatne - przez pracowników ośrodka i hospicjum trafią do dzieci uczestniczących w akcji „Zaszczepmy dzieciom sport”. Jej inicjatorzy zachęcają do włączenia się w akcję i zakup karnetów na mecze Nice 1. Ligi Żużlowej, rozgrywane w tym sezonie w Gdańsku. Koszt karnetu wynosi 50 złotych, obejmuje sześć wejściówek.

- Każdy sympatyk żużla w Gdańsku chciałby, żeby stadion był pełny, a do szkółki zgłaszało się wielu chłopców marzących o karierze żużlowca, jak to było przed laty - mówi Zenon Plech, były indywidualny wicemistrz świata na żużlu. - Bardzo często miłość do żużla rodzi się właśnie na trybunach, a próby uprawiania tego sportu są dopiero kolejnym etapem. Dlatego też wraz z działaczami GKŻ „Wybrzeże” postanowiliśmy zorganizować akcję, która ma zachęcić kibiców, sponsorów i przyjaciół gdańskiego żużla do wspólnej budowy przyszłości klubu. To właśnie dzieci są przyszłością, i te które dziś stać na wizytę na żużlu i trenowanie, i te którym sytuacja życiowa ich rodzin na to nie pozwala.

Pomysłodawcami i organizatorami akcji są: GKŻ „Wybrzeże” oraz Fundacja Zenona Plecha; partnerami: MOPR w Gdańsku i Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki takiej niespodziance najmłodsi gdańszczanie będa mogli aktywnie spędzić czas. Być może w przyszłości zechcą rozwijać sportową przygodę, która może stać się sposobem na życie.

- Wyjścia na zawody z pewnością stanowią miłą odskocznię od codzienności, dlatego warto zaszczepić młodym ludziom sportowego bakcyla - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Dzięki takim przedsięwzięciom gdańskie dzieci mogą rozwijać swoje sportowe pasje i aktywnie spędzać wolny czas.

Informacje o akcji oraz możliwościach zakupu karnetów dostępne są na wybrzezegdansk.pl

W sprawie włączenia się w przedsięwzięcie można też kontaktować się z Mariuszem Kędzielskim z GKŻ „Wybrzeże”, tel. 514 059 259.


Czytaj także: 

Chcesz pomóc potrzebującym? Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku czeka na wolontariuszy

Stypendia marszałka dla młodych sportowców - najwięcej zawodników i zawodniczek z Gdańska