• Start
  • Wiadomości
  • Juwenalia Gdańskie 2019 - sześć uczelni ponownie razem. Znamy termin i pierwszych wykonawców

Juwenalia Gdańskie 2019 - sześć uczelni ponownie razem. Znamy termin i pierwszych wykonawców

Po udanej zeszłorocznej współpracy wszystkie gdańskie uczelnie publiczne postanowiły wspólnie zrealizować studenckie święto przy wsparciu Miasta Gdańska oraz Fundacji Gdańskiej. Juwenalia w 2019 roku odbędą się 11 maja, na siedmiu scenach wystąpi ponad dwudziestu artystów.
( 12.03.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Maj 2015. Gdańskie uczelnie jeszcze oddzielnie. Koncert na Targu Węglowym w ramach Technikaliów, czyli Muzycznych Juwenaliów Politechniki Gdańskiej
Maj 2015. Gdańskie uczelnie jeszcze oddzielnie. Koncert na Targu Węglowym w ramach Technikaliów, czyli Muzycznych Juwenaliów Politechniki Gdańskiej
fot. Karol Stańczak

 

Inicjatywa zorganizowania wspólnej, wielkiej imprezy z okazji juwenaliów wyszła od samorządów studenckich sześciu uczelni publicznych Gdańska w 2018 roku. Studenci namówili władze swoich uczelni do połączenia sił oraz budżetów i zwrócili się z prośbą do prezydenta Gdańska o wsparcie wydarzenia. Udało się. W maju 2018 roku odbyła się jedna wspólna impreza (w kilku miejscach).

Podobnie będzie w tym roku. 

Po udanej zeszłorocznej współpracy wszystkie gdańskie uczelnie publiczne postanowiły wspólnie zrealizować studenckie święto i przy wsparciu Miasta Gdańska oraz Fundacji Gdańskiej. Wśród uczelni są: Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański.

W dniu 11 maja m.in na terenach stoczniowych odbędzie się wydarzenie dla blisko 30 000 osób. W 7 miejscach wystąpi ponad 20 artystów reprezentujących wiele gatunków muzycznych.

Oprócz terminu imprezy znamy już także pierwszą piątkę artystów, którzy wystąpią podczas Juwenaliów 2019. Są to:

  • Bass Astrax x Igo – jedni z najbardziej pożądanych twórców muzyki elektronicznej na festiwalach,
  • Krzysztof Zalewski – nominowany do pięciu, zdobywca trzech Fryderyków 2019,
  • Lady Pank – kultowy zespół, którego publiczność na koncertach potrafi zaśpiewać każdy utwór,
  • Nocny Kochanek – wykorzystując humor bazujący często na pastiszu i grach językowych dołączyli do czołówki polskiej subkultury metalowej,
  • Tede – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, którego teksty weszły na stałe w kanon hip-hopowego nurtu.


- Dobór artystów występujących na scenie głównej jest niezwykle zróżnicowany, co pozwala odpowiedzieć na potrzeby nie tylko studentów, ale wszystkich mieszkańców miasta oraz gości! Każdy bowiem znajdzie coś dla siebie - mówią organizatorzy. 

Ceny biletów nie są jeszcze znane.