• Start
  • Wiadomości
  • Jerzy Limon: Inspiracja – Dialog – Polemika. Koncert "Music for a while"

Jerzy Limon: Inspiracja – Dialog – Polemika. Koncert zespołu "Music for a while" już dziś

W ramach cyklu wydarzeń, które organizowane są w Gdańsku od 24 do 29 maja 2022 r. pod wspólnym tytułem “Jerzy Limon: Inspiracja – Dialog – Polemika” odbywają się: międzynarodowa konferencja naukowa, wystawy i projekcje filmowe, a także uroczystość nadania sali teatralnej na Uniwersytecie Gdańskim imienia prof. Jerzego Limona. Jednym z ostatnich elementów programu jest sobotni, 28 maja, koncert zespołu "Music for a while" w GTS. Wstęp wolny.
( Publikacja: 28.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plakat do koncertu z wizerunkiem prof. Jerzego Limona
mat. GTS

Sala teatralna UG i dużo więcej. Cykl wydarzeń ku czci prof. Jerzego Limona PROGRAM

Koncert zatytułowany "Music for a while" będzie połączeniem muzyki baroku ze współczesnym brzmieniem dźwięków ze świata elektroniki i muzyki improwizowanej. Arie pochodzące z tej epoki to przeboje na rynku muzyki klasycznej. Są wśród nich takie perełki, jak utwór zatytułowany "Music for a while” i skomponowany przez Henry’ego Purcell’a czy arie Kleopatry z opery "Juliusz Cezar” Georga Friedricha Händla.

Koncert pt. "Music for a while" odbędzie się w sobotę, 28 maja 2022 r. o godz. 18.30, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (ul. Wojciecha Bogusławskiego 1). 

Wystąpią:

  • Magdalena Gruszczyńska - sopran
  • Ireneusz Wojtczak - saksofony, klarnet, flet, elektronika
  • Tomasz Ziętek - trąbka, elektronika
  • Mikołaj Wojtczak - gitara, teksty
  • David Malcolm – recytacja

Wstęp jest wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie GTS (czynnej codziennie w godz. 14:00-19.00). Można je odbierać w kasach #GTS

Po tytułem cyklu “Jerzy Limon: Inspiracja – Dialog – Polemika” kryją się wydarzenia naukowe i kulturalne, które odbywają się od 24 do 29 maja 2022 r. w Gdańsku i którym patronuje zmarły rok temu profesor Jerzy Limon. Są to m.in. międzynarodowa konferencja naukowa - transmitowana na stronie gdansk.pl - oraz dwie wystawy. Pierwsza - w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego - pt. "Gdańskie ślady Szekspira" Chodowiecki & Limon, na której prezentowane są prace Daniela Chodowieckiego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz z kolekcji szekspirowskiej Jerzego Limona, potrwa do 31 lipca 2022 r.. Druga z wystaw "Pochwałą szaleństwa" pozwala prześledzić historię działalności, założonej przez prof. Limona Fundacji Theatrum Gedanense od momentu jej powstania w 1991 r. aż po otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w 2014 roku, i późniejszą współpracę z GTS. 

W tym czasie też w Centrum Filmowym UG odbywać się będą projekcje ekranizacji twórczości Szekspira. Ważnym punktem cyklu była zaplanowana na 26 maja, uroczystość nadania sali teatralnej na Uniwersytecie Gdańskim imienia prof. Jerzego Limona. W ramach wydarzenia widzowie zobaczyli spektakl WILLIAM ON MY MIND w wykonaniu studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego oraz grup twórczych działających w ramach Akademickiego Centrum Kultury UG "Alternator". 

Zobacz transmisje z wydarzenia:

JERZY LIMON. Inspiracja - Dialog - Polemika. Dzień 1

JERZY LIMON. Inspiracja - Dialog - Polemika. Dzień 2

Wydarzenia organizują wspólnie Uniwersytet Gdański, Gdański Teatr Szekspirowski oraz Fundację Theatrum Gedanense.

Biblioteka profesora Jerzego Limona otwarta dla czytelników

Frywolny i wyrafinowany, czyli Szekspir bez cenzury. Poznaj nową książkę prof. Jerzego Limona WYWIAD