• Start
  • Wiadomości
  • Nie żyje Jerzy Gajewski - manager, założyciel i prezes Grupy NDI

Nie żyje Jerzy Gajewski - manager, założyciel i prezes Grupy NDI

Urodzony w Gdańsku, absolwent Politechniki Gdańskiej, przedsiębiorca, menedżer, założyciel i prezes Grupy NDI działającej na rynku budowlanym od 30 lat. Jerzy Gajewski zmarł w wieku 70 lat.
28.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jerzy Gajewski w 2014 roku podczas 40 urodzin Portu Lotniczego Gdansk im. Lecha Wałęsy
Jerzy Gajewski w 2014 roku podczas 40 urodzin Portu Lotniczego Gdansk im. Lecha Wałęsy
fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

Urodził się w Gdańsku 15 sierpnia 1950 roku, ukończył Politechnikę Gdańską na Wydziale Elektrycznym. W latach 1977-1990 pracował w firmach w Polsce, Iraku i Kuwejcie. W 1991 roku założył firmę NDI SA, która dała początek Grupie NDI.

Spółki Grupy NDI zrealizowały wiele znaczących inwestycji, m.in. część autostrady A1, rewitalizację Centrum Sopotu, hotele sieci Sheraton, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, projekty hydrotechniczne, infrastrukturalne oraz kolejowe i tramwajowe na terenie całego kraju. Spółki z Grupy NDI są także wykonawcą kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Jerzy Gajewski był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność biznesową. W 2013 roku został laureatem Złotego Oxera - nagrody Pracodawców Pomorza przyznawanej za podejmowanie najtrudniejszych wyzwań w budownictwie i wychodzenie w swojej działalności poza utarte schematy. W 2016 roku otrzymał nagrodę specjalną Budowniczy Pomorza za całokształt osiągnięć i wybitne zasługi w procesie pozytywnego zmieniania społeczno-gospodarczego Pomorza. W 2017 roku uhonorowany został tytułem Polskiego Herkulesa przyznawanego przez Radę Programową Builder za szczególne dokonania dla rozwoju nowoczesnego budownictwa w Polsce oraz wyjątkową postawę zawodową. Był także jednym z założycieli i współorganizatorów Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, mecenasem kultury i sportu.

Jerzy Gajewski zmarł w niedzielę, 27 grudnia. Miał 70 lat.  

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów