Jedziesz na jarmark? Nie wiesz, gdzie zaparkować? Skorzystaj z Park&Ride

Między 23 lipca a 14 sierpnia kierowcy, którzy chcą wybrać się na Jarmark św. Dominika, mogą zostawić swój samochód na parkingu P3 przy Polsat Plus Arena Gdańsk lub położonym obok AmberExpo i dojechać na miejsce specjalnym autobusem. Kosz opłaty parkingowej to 20 zł, wówczas przejazd autobusem jest bezpłatny.
( 22.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jarmark św. Dominika 2021, stoiska kulinarne
Jarmark św. Dominika 2021, stoiska kulinarne
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Park&Ride to opcja dostępna podczas dużych wydarzeń na całym świecie. Polega na wydzieleniu specjalnej strefy, w której kierowca może pozostawić swoje auto, a na miejsce wydarzenia dostać się specjalnie podstawionym pojazdem. I właśnie z takiej możliwości będą mogli skorzystać wszyscy kierowcy w trakcie Jarmarku Świętego Dominika. Dlaczego warto? Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy nie muszą tracić dodatkowego czasu na szukanie miejsca w centrum miasta, a korzystanie z komunikacji miejskiej zmniejsza emisję spalin do atmosfery oraz pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszych i rowerzystów w Śródmieściu. Specjalna linia autobusowa zatrzymuje się w dobrze oznakowanych miejscach, na trasie są cztery przystanki (w obie strony), co pozwala ominąć korki.

Każdy kierowca, który zaparkuje swój samochód na parkingu P3, przy Polsat Plus Arena Gdańsk (ul. Żaglowa 11) lub AmberExpo, do centrum Gdańska może dojechać specjalnie uruchomioną, pospieszną linią autobusową, a później powrócić nią na parking.

Jarmark św. Dominika 2022. PROGRAM

Trasa Park&Ride

Kierunek Jarmark:

AmberExpo – Dworzec Główny – Jarmark św. Dominika.

Kierunek AmberExpo

Jarmark św. Dominika - Dworzec Główny - AmberExpo.

  • Parking P3 jest dostępny codziennie, między 23 lipca a 14 sierpnia, w godzinach: 9.00 – 21.00.
  • Koszt opłaty parkingowej to 20 zł, niezależnie od czasu postoju.

Park&Ride nie tylko pozwala oszczędzić pieniądze za parking i paliwo, ale też nie musimy martwić się o dojazd komunikacją miejską. Specjalne autobusy będą jeździć co 30 minut, w godzinach otwarcia parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk, czyli między 9.00 a 21.00.

Dzięki skróconej trasie sprzed AmberExpo na Jarmark dojedziesz w mniej niż 20 minut.