Jaśniejszy Gdańsk. 20 nowych lokalizacji w mieście zyska oświetlenie

Dzięki programowi Jaśniejszy Gdańsk wiele ulic w mieście zyskało oświetlenie. Nie inaczej będzie w tym roku. W najbliższym czasie planowane jest ogłoszenie przetargów na oświetlenie 20 kolejnych lokalizacji.
21.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ciemno: widok z góry. Dachy domów, szpalery ulicznych rozświetlonych lamp
Miejski program Jaśniejszy Gdańsk działa od 2016 roku. Dotychczas lampy uliczne zamontowano w ponad 300 lokalizacjach
fot. DRMG

Cztery przetargi

W trzeciej dekadzie maja planowane jest ogłoszenie czterech przetargów na budowę oświetlenia w kilkunastu miejscach w Gdańsku. 20 lokalizacji zostało podzielonych w pakiety.

Pierwszy pakiet dotyczy fragmentów ulic w dzielnicach Rudniki, Orunia Górna – Gdańsk Południe, Orunia – Św. Wojciech – Lipce. W tym pakiecie oświetlone zostaną ulice Zawiejska, Nad Starą Radunią, Rzęsna, Tama Pędzichowska, a także zbiornik Kolorowy.

Drugi pakiet dotyczył będzie budowy lamp ulicznych w dzielnicach Matarnia i Osowa. Oświetlone zostaną fragmenty ulic Agrarnej, Satelitarnej, Konkordii i Okrętowej.

Ponadto w planach jest również oświetlenie ulic w Kokoszkach. Chodzi o ulice Mamuszki, Więcką, Egiertowską, Charzykowską, Łapalicką, Kortowską i Niegocińską.

Ostatni pakiet dotyczy ulic we Wrzeszczu, Brętowie, na Aniołkach - ulice Giedroycia, Kolonia Przybyszewskiego, Dolne Młyny i Wrzeszczańska. Prace wraz z odbiorami mają potrwać do 27 tygodni od daty podpisania umowy.

Program Jaśniejszy Gdańsk

Miejski program Jaśniejszy Gdańsk działa od 2016 roku. Wytypowano wówczas ponad 500 lokalizacji, które powinny zyskać nowe latarnie. Dotychczas lampy uliczne zamontowano w ponad 300 lokalizacjach.

Program "Jaśniejszy Gdańsk". Jak oświetlane jest nasze miasto?

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże