• Start
  • Wiadomości
  • Jasień. Budowa bulodromu rozpoczęta. Wykonawcy prac przekazano plac budowy

Jasień. Budowa bulodromu rozpoczęta. Wykonawcy prac przekazano plac budowy

O bulodromie na terenie tej dzielnicy marzyli przede wszystkim jej najmłodsi mieszkańcy. Pomysł ten zgłoszono więc do Budżetu Obywatelskiego. Za pierwszym razem nie udało się wygrać. Udało się jednak w głosowaniu na BO 2020. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg na wykonanie prac, a te właśnie ruszają.
10.03.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przed kilkoma dniami nastąpiło przekazanie wykonawcy placu budowy pod przyszły bulodrom
Przed kilkoma dniami nastąpiło przekazanie wykonawcy placu budowy pod przyszły bulodrom
Fot. Magdalena Nowicka

 

Przy przekazaniu placu budowy, które nastąpiło przed kilkoma dniami, obecna była m.in. Magdalena Nowicka, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Jasień. To ona zgłosiła projekt budowy takiego obiektu do Budżetu Obywatelskiego. Przyznaje jednak, że pomysł wyszedł od uczniów Szkoły Podstawowej nr 85. To tutaj, podczas zajęć z Wiedzy o Społeczeństwie, podjęto temat Budżetu Obywatelskiego. W trakcie dyskusji uczniowie przyznali, że chcieliby, by w pobliżu szkoły powstał wspomniany bulodrom. Regulamin BO uniemożliwiał im złożenie takiego projektu, postanowiła to więc zrobić przewodnicząca Magdalena Nowicka, która także uczestniczyła w tych zajęciach.


Pomysł ten zwyciężył w głosowaniu na BO 2020. W ten sposób tor do gry w bule, tzw. bulodrom, powstanie na terenie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 85, mieszczącej się przy ul. Stolema, w rejonie wejścia od strony ul. Włóczników.

 

W tym miejscu powstanie bulodrom
W tym miejscu powstanie bulodrom
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Przed kilkoma dniami teren ten został protokołem przekazany - jako plac budowy dla realizacji inwestycji. Projekt przewiduje budowę toru do gry o wymiarach 15m x 4m. Dodatkowo zostaną ustawione dwie ławki dla widzów oraz zamontowana zostanie tablica zawierająca opis zasad gry oraz wypożyczenia kul do gry, które będą wydawane w portierni szkoły.

 

- Budowa toru, to poszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej w dzielnicy. Już latem zaprosimy dorosłych mieszkańców na rozgrywki towarzyskie na świeżym powietrzu - w obecnych czasach to najlepsza propozycja - podkreśla Magdalena Nowicka, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Jasień. - Młodzież szkolna zapewne będzie korzystać z bulodromu podczas zajęć z w-f, poznając zasady nowej gry. Nawierzchnia toru będzie przepuszczalna dla wody, co pozwoli na korzystanie z niego nawet tuż po opadach deszczu.

 

W przekazaniu placu budowy uczestniczyła m.in. Magdalena Nowicka, która złożyła projekt budowy bulodromu do Budżetu Obywatelskiego
W przekazaniu placu budowy uczestniczyła m.in. Magdalena Nowicka, która złożyła projekt budowy bulodromu do Budżetu Obywatelskiego
Fot. Magdalena Nowicka

 

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "MIZAN" Sławomir Ossowski. Koszt robót wyniesie około 28 tys. złotych. Ich zakończenie przewidziano na koniec maja 2021 r.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA