• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Jarosław Wałęsa podsumował swoją kampanię wyborczą

WYBORY. Jarosław Wałęsa podsumował swoją kampanię wyborczą

W piątkowe przedpołudnie, 19 października, Jarosław Wałęsa, kandydat na prezydenta Gdańska Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska podsumował kampanię wyborczą. Przy okazji zaapelował do gdańszczan, by w najbliższą niedzielę spełnili swój obywatelski obowiązek i wzięli udział w niedzielnych wyborach.
( Publikacja: 19.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kandydat na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa oraz wspierający go kandydaci Koalicji Obywatelskie do Rady Miasta i posłowie PO
Kandydat na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa oraz wspierający go kandydaci Koalicji Obywatelskie do Rady Miasta i posłowie PO
zdj. Paweł Marcinko/KFP


Jarosław Wałęsa podziękował w piątek mieszkańcom za wszystkie spotkania, do których doszło w ostatnich tygodniach. Towarzyszyli mu liczni kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta i pomorscy posłowie Platformy Obywatelskiej - Małgorzata Chmiel, Agnieszka Pomaska i Adam Korol. 

- To były setki spotkań z mieszkańcami Gdańska - zaznaczył kandydat na prezydenta Gdańska. - Dzięki tym rozmowom udało nam się przygotować i napisać program, który jest "pisany" przez mieszkańców Gdańska. Uwzględniliśmy w nim te wszystkie kwestie, które są najbliżej mieszkańców, elementarnie niezbędne. Mówiliśmy o komunikacji miejskiej, o usprawnieniu ruchu w mieście, o słabej dostępności żłobków i przedszkoli. Mówiliśmy też o opiece senioralnej i o tym, żeby nasze miasto było bardziej zielone. Te wszystkie wnioski zostały uwzględnione w tym programie, który jest "Bliżej mieszkańców" - podkreślał Wałęsa podczas piątkowego briefingu. 

Zdaniem kandydata tylko tak nasze miasto będzie wyglądało jak prawdziwe miasto europejskie, z którego wszyscy będziemy dumni, a przede wszystkim będzie się tu żyło przyjemnie, bezpiecznie, a jakość życia wszystkich mieszkańców będzie na jak najwyższym poziomie.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaapelował, by w niedzielę, 21 października, nie być biernym, i udać się do urny wyborczej.

- Zbliżające się wybory, zresztą jak każde wybory, to święto demokracji. Zachęcam oczywiście do głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, ale zachęcam przede wszystkim do udziału w wyborach. To bardzo ważne, żebyśmy rozumieli swój obowiązek, którym jest głosowanie. Tylko w ten sposób możemy kształtować lepszą przyszłość naszego miasta i naszego kraju - zachęcał Wałęsa.

Zobacz zapis całej konferencji:

 

 

Podczas piątkowego briefingu głos zabrała m.in. Agnieszka Pomaska, posłanka PO.

- To nie koniec naszej aktywności. Nasi kandydaci i wolontariusze jeszcze dziś do północy będą zachęcać w Gdańsku, by przede wszystkim wziąć udział w wyborach - zapowiedziała Pomaska. - Pamiętajcie, że macie tylko i aż jeden głos, bo na sumę tych pojedynczych głosów składa się późniejsze zwycięstwo tych wartości, które wszyscy podzielamy.