• Start
  • Wiadomości
  • Jarosław Wałęsa chce być "Bliżej mieszkańców" - to jego hasło wyborcze

Jarosław Wałęsa chce być "Bliżej mieszkańców" - to jego hasło wyborcze

W czwartkowe przedpołudnie (23 sierpnia) przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej), której kandydatem na urząd prezydenta Gdańska jest Jarosław Wałęsa, przedstawili cele programowe i polityczne, a także hasło wyborcze na czas rozpoczętej już kampanii. Podczas konferencji prasowej Jarosławowi Wałęsie towarzyszyło kilkunastu aktualnych radnych Miasta Gdańska z ramienia PO, a także część przewodniczących zarządów gdańskich dzielnic.
( Publikacja: 23.08.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Koalicja Obywatelska zaprezentował w czwartek swoje hasło wyborcze, a także cele programowe i polityczne
Koalicja Obywatelska zaprezentowała w czwartek swoje hasło wyborcze, a także cele programowe i polityczne
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- "Bliżej mieszkańców" to nasza filozofia rządzenia. To pomysł na władzę, która będzie uczciwa, skromna, dostępna, i która będzie konsultowała swoje decyzje z mieszkańcami. Chcemy być "Bliżej mieszkańców" - to hasło to nie tylko słowa. To obietnica, że nie będziemy się koncentrowali na monumentach, na wielkich inwestycjach turystycznych. Będziemy kierowali nasze starania do mieszkańców i koncentrowali się na małych inwestycjach, w dzielnicach, w remonty na ich terenie. Będziemy myśleli o tym, żeby w każdym działaniu być bliżej mieszkańców - podkreślał podczas czwartkowej konferencji Jarosław Wałęsa.

Kandydat PO zaznaczył, że jego drużynie będzie zależało m.in. na bezawaryjnej komunikacji miejskiej, o dużej częstotliwości kursowania. Bliżej mieszkańców mają być też tereny zielone, sportowe i rekreacyjne. Priorytetem ma być także dostępność do żłobków i przedszkoli oraz dobre szkoły.

- Chcemy też, by były proste chodniki i równe drogi - wyliczał kandydat na prezydenta Gdańska. - Gdańszczanie i gdańszczanki zasługują na to, żeby Gdańsk był przykładem miasta, w którym żyje się najlepiej.

Dominik Kwiatkowki (kandydat Jarosława Wałęsy na zastępcę prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej) stwierdził, że koalicja stworzyła ciekawy zespół ludzi, którzy będą kandydować jesienią do Rady Miasta Gdańska.

W czwartkowej konferencji wzięli udział także radni Miasta Gdańska oraz przewodniczący zarządów niektórych gdańskich dzielnic
W czwartkowej konferencji prócz Jarosława Wałęsy uczestniczyli także radni Miasta Gdańska oraz przewodniczący zarządów niektórych gdańskich dzielnic
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- Są wśród nas bardzo doświadczeni radni, ale są też osoby nowe, które swoimi kompetencjami wniosą na pewno świeżość i merytorykę do Rady Miasta. Z naszych list będą startowali politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Będą też z nami radni dzielnic, działacze społeczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych i Komitetu Obrony Demokracji. Współpracujemy również z ruchami miejskimi - wyliczał Kwiatkowski.

- Z tym zespołem mamy gwarancję ewolucji. Mamy radnych, którzy już piastują swoje stanowiska, ale też propozycje nowych osób. To pokazuje, że chcemy opierać się na doświadczeniu, ale jednocześnie otwieramy się na nowe środowiska - dodał Wałęsa.

W przyszłym tygodniu koalicja ma przedstawić pełne listy kandydatów we wszystkich sześciu gdańskich okręgach wyborczych.

Szczegółowy program wyborczy przedstawiony zostanie z kolei na 15 konferencjach tematycznych.

- Mamy przygotowany program dla Gdańska i dla wszystkich dzielnic. Nasz kandydat na prezydenta, wraz z kandydatami na radnych, będzie się spotykał z mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach. Wczoraj byliśmy na Oruni, a w najbliższych dniach mam zaplanowane spotkania na Żabiance, Jelitkowie, Stogach i w Oliwie - zapowiedziała Agnieszka Owczarczak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska, zaznaczył, że celem Koalicji Obywatelskiej jest zwycięstwo w nadchodzących wyborach prezydenckich.

- Chcemy też wprowadzić minimum 18 radnych do Rady Miasta Gdańska. Jest to do spełnienia i taki cel sobie stawiamy. Koalicja Obywatelska jest chyba jedyną siłą, która może wygrać w Gdańsku z PiS. To jest nasz następny cel: by wygrać zdecydowanie, aby można było rządzić w Radzie Miasta nie tworząc specjalnie koalicji - powiedział przewodniczący Oleszek.

Bliżej mieszkańców - to hasło wyborcze Jarosława Wałęsy i Koalicji Obywatelskiej
Bliżej mieszkańców - to hasło wyborcze Jarosława Wałęsy i Koalicji Obywatelskiej
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Podczas czwartkowej konferencji Jarosławowi Wałęsie towarzyszyli radni obecnej kadencji, m.in. Agnieszka Owczarczak, Żaneta Geryk, Piotr Borawski, Marek Bumblis, Bogdan Oleszek, Andrzej Kowalczys i Mariusz Andrzejczak. Byli też aktualni przewodniczący zarządów dzielnic Gdańska, m.in. Agnieszka Bartków z Oruni, Krzysztof Nowotarski z Kokoszek, Krystian Kłos z Wrzeszcza Dolnego oraz Cezary Śpiewak-Dowbór z Brzeźna.