• Start
  • Wiadomości
  • Jarmark św. Dominika - uroczyste otwarcie, zmiany w komunikacji, strefa ruchu

Jarmark św. Dominika - uroczyste otwarcie, zmiany w komunikacji, strefa ruchu

Uroczystą ceremonią otwarcia w sobotę, 29 lipca, a później specjalnym koncertem na Ołowiance rozpoczyna się tegoroczny - 757. Jarmark św. Dominika. Impreza jak co roku przyciągnie rzesze turystów i mieszkańców. Jednym i drugim przypominamy jak dotrzeć na Jarmark i jakie zmiany wprowadzone zostały w związku z imprezą.
29.07.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Otwarcie Jarmarku św. Dominika co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

Punktualnie o godz. 12.00 trębacze z okien Dworu Artusa obwieszczą rozpoczęcie imprezy, a gdańscy włodarze przekażą klucze do bram miasta kupcom i rzemieślnikom. Wieczorem, o godz. 21.30 na parkingu przy Filharmonii Bałtyckiej rozpocznie się natomiast Koncert Otwarcia, którego gwiazdą będzie Ania Dąbrowska. Po koncercie na niebie rozbłysną fajerwerki. Warto pamiętać, że na koncert można przybyć zarówno od strony ul. Szafarnia, jak i kładką na Motławie.

- Jak co roku zachęcamy wszystkich gości Jarmarku, by do centrum Gdańska przybywali komunikacją miejską. Warto skorzystać choćby z parkingów Park & Ride znajdujących się na węzłach komunikacyjnych, albo zwyczajnie zostawić auto pod domem - zachęca Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska.

Po sobotnim pokazie sztucznych ogni, ok. godz. 23.30, w rejonie ul. Na Stępce pojawią się specjalne autobusy, którymi widzowie będą mogli dojechać do dworca PKP Gdańsk Główny (z przystankiem Brama Wyżynna). Zostaną też tego wieczoru uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii N1, N3, N4, N5, N6, N8, N9, N12.

Warto pamiętać, że z uwagi na prowadzone w nocy prace torowe na obszarze Śródmieścia, nocna linia tramwajowa N0 nie będzie uruchamiana. W zamian w noce 29/30.07 oraz 4/5, 5/6, 11/12, 12/13, 18/19, 19/20.08.2017 zostanie zwiększona częstotliwość kursów linii nocnej N13 do co około 20 minut.

Przypomnijmy też, że na czas Jarmarku wprowadzone zostają czasowe zmiany w funkcjonowaniu autobusowej linii 100. Trasa linii będzie wiodła ulicami: Dworzec Główny – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Targ Drzewny – Podwale Staromiejskie – Igielnicka – Stolarska – Łagiewniki – Aksamitna – Wałowa – Łagiewniki - Wały Piastowskie – Dworzec Główny.

Na trasie obowiązywać będą przystanki: „Dworzec Główny” [1015], „Katarzynki”[1836], „Heweliusza” [1837], „Aksamitna” [1001], „Wały Piastowskie” [1009], „Dworzec Główny” [1023].

Przez cały okres Jarmarku wjazd na obszar Głównego Miasta podlega znacznym ograniczeniom. Wszystkie ulice objęte handlem znajda się w strefie ograniczonego postoju, która obowiązywać będzie w godzinach 10.00-20.00. Oznacza to, ze w tych godzinach nie będzie można w tych miejscach parkować. 

{id93296}


Przypominamy, że uruchomiona została specjalna linia telefoniczna, która pod numerem 695 639 345 działać będzie codziennie w godz. 10.00-20.00. Pod tym numerem można zarówno uzyskać informacje związane z ograniczeniami ruchu, jak i zgłosić wszelkie uwagi dotyczące organizacji tegorocznego Jarmarku św. Dominika.

Szczegółowe informacje o Jarmarku św. Dominika


Czytaj także: 

Jarmark św. Dominika 2017 artystycznie: Raz, dwa, trzy śpiewa Ania Dąbrowska

Jeśli przyjedziesz na Jarmark św. Dominika autem, to parkuj tutaj [MAPA]