• Start
  • Wiadomości
  • Jarmark św. Dominika. Stragany zapełniają się towarami. Start dzisiaj o godz. 12.00

Jarmark św. Dominika. Stragany zapełniają się towarami. Start dzisiaj o godz. 12.00

Do inauguracji 760 Jarmarku św. Dominika zostały już godziny. Przez cały piątek stoiska zapełniały się towarami. Oficjalne otwarcie tegorocznej imprezy odbędzie się w sobotę o godz. 12.00. Z powodu pandemii nie będzie ono jednak miało miejsca na przedprożu Dworu Artusa. Zapraszamy do oglądania tego wydarzenia w sobotę, 25 lipca o godz. 12.00 na jarmarkowym Facebooku.
24.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przygotowania do Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku
Przygotowania do Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku
zdj. Piotr Wittman

Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała planów organizatorów Jarmarku św. Dominika. Doroczne święto kupców trwać będzie od 25 lipca-16 sierpnia.W tym roku z powodu ograniczeń związanych z bezpieczeństwem sanitarnym odbędzie się jednak w zmienionej formule. Oficjalne otwarcie Jarmarku św. Dominika A.D. 2020 i przekazanie przez prezydent Miasta Gdańska klucza do bram miasta kupcom obędzie się w sieci, bez udziału publiczności. Zapraszamy do oglądania tego wydarzenia w sobotę, 25 lipca o godz. 12.00 online na jarmarkowym Facebooku.

 


Zasady bezpieczeństwa sanitarnego będą obowiązywały na całym 760. Jarmarku św. Dominika. Wszystkie stoiska handlowe, usługowe i gastronomiczne będą wyposażone w darmowy płyn dezynfekujący i maseczki dla klientów. Firma Suez będzie dbała o czystość i higienę od świtu do późnego wieczora - m.in. poprzez czyszczenie i dezynfekowanie miejsc i powierzchni masowego użytku. Na chodnikach i placach pojawią się setki specjalnych naklejek przypominających o konieczności zachowania dystansu społecznego. Imprezy masowe będą każdorazowo organizowane nie więcej niż dla 150 osób. Ograniczenie liczby wystawców na Jarmarku pozwoli uniknąć nadmiernego ścisku - stragany będą ustawiane po jednej stronie ulicy, a nie po dwóch, co było normą w ubiegłych latach.Nie zabraknie jednak atrakcji. W dniu otwarcia na jarmarkowych uliczkach pojawią się na całym obszarze Jarmarku barwne postaci, odgrywające scenki rodzajowe i popisujące się swoim kunsztem: Złoty Hermes (patron kupców), kupiec gdański z kluczem do bram miasta, krzykacze miejscy i Karmazynowy Kogut (symbol jarmarku). Będzie też panienka z okienka, ptasznik, pastereczka, mimy i klauny.

Szczegółowy PROGRAM 760 JARMARKU ŚW. DOMINIKA

Zobacz fotogalerię z dnia poprzedzającego 760 Jarmark św. Dominika. W piątek trwało wypakowywanie towarów, którymi od jutra kupcy będą już handlowali w Gdańsku.
TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami