• Start
  • Wiadomości
  • Wszystkie Strony Miasta. Poznaj szczegóły tegorocznego Jarmarku Św. Dominika

Wszystkie Strony Miasta. Poznaj szczegóły tegorocznego Jarmarku Św. Dominika

759. Jarmark Św. Dominika w Gdańsku rozpoczyna się już w sobotę, 27 lipca, a potrwa do niedzieli, 18 sierpnia. O szczegółach tej niezwykłej imprezy rozmawialiśmy w wideoczacie „Wszystkie Strony – Miasta” z przedstawicielami Międzynarodowych Targów Gdańskich: Joanną Czauderną – Szreter, dyrektor ds. marketingu i promocji oraz z wiceprezesem tej spółki Pawłem Orłowskim.
( Publikacja: 23.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. Joanna Czauderna-Szreter - dyrektor ds. marketingu i promocji Międzynarodowych Targów Gdańskich i Paweł Orłowski - wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich. W środku prowadzący wideoczat Marek Wałuszko
Nz. Joanna Czauderna-Szreter - dyrektor ds. marketingu i promocji Międzynarodowych Targów Gdańskich i Paweł Orłowski - wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich. W środku prowadzący wideoczat Marek Wałuszko
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


W tym roku organizatorzy Jarmarku Św. Dominika - Międzynarodowe Targi Gdańskie (MTG) – zdecydowali, że zrezygnują ze stoisk wielobranżowych. Będą za to rzemieślnicy, artyści, kolekcjonerzy. Coraz więcej stoisk ma być drewnianych, stylowych, a co najważniejsze ich ogólna liczba została wyraźnie zmniejszona.

- Wszystko ewoluuje. Zmieniają się też realia społeczne i gospodarcze. Zmieniają się oczekiwania mieszkańców wobec własnego miasta i spędzania tutaj czasu, a także gości, którzy do Gdańska przyjeżdżają. W związku z tym również Jarmark ewoluuje. W poprzednich latach mieliśmy na Jarmarku 1 tys. stoisk, teraz 750, a więc nastąpiło wyraźne zmniejszenie liczby stoisk. Chcemy, żeby Jarmark był nie tylko przestrzenną handlową, choć taki jest jego rodowód. Chcemy, żeby Jarmark stawał się przestrzenią spotkań i relacji, także dla mieszkańców - mówił w programie Paweł Orłowski, wiceprezes zarządu MTG.

W tym roku nowością jest zmiana miejsca, w którym odbywał się handel antykami i przedmiotami kolekcjonerskimi. Do tej pory były to okolice ul. Podwale Staromiejskie, teraz będzie mieścił się na Długich Ogrodach. O tej decyzji zdecydowała też chęć ulżenia mieszkańcom Śródmieścia.

Szczegóły i kalendarz Jarmarku Św. Dominika znajdziesz na stronie: jarmarkdominika.pl

O jarmarkowych nowościach i niehandlowych atrakcjach mówiła dyrektor ds. marketingu i promocji MTG Joanna Czauderna – Szreter. Jest ich w tym roku bardzo dużo, warto wybrać coś dla siebie.

- Stacja zabawa, stacja muzyka, stacja kino, stacja chill, stacja słowo, stacja show, stacja społeczna. Po raz pierwszy na Jarmarku będziemy mogli cieszyć się oglądaniem kina pod chmurą na Wyspie Ołowianka, w zasadzie we wszystkie weekendy. Stacja muzyka rozgrywać się będzie natomiast w dwóch przestrzeniach. Park Świętopełka tam będzie altana z pufami, grana tam będzie bardzo spokojna delikatna muzyka. Natomiast na Pl. Kobzdeja odbywać się będą Koncerty Pod Gwiazdami, zakończone zostaną fantastycznym występem – zachęcała Joanna Czauderna - Szreter.

Czytaj też: Odkryj nowe przystanki na mapie 759. Jarmarku św. Dominika. PLAN JARMARKU


Początek atrakcji już w dniu inauguracji 27 lipca, kiedy to klucze do miasta powędrują w ręce kupców, a po odegraniu jarmarkowego hejnału Długim Targiem ruszy kolorowa parada.


Zobacz cały wideoczat: