• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku odbędzie się wirtualnie

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku odbędzie się wirtualnie

Z powodu pandemii tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się na Targu Węglowym. Wydarzenie zostanie przeniesione do internetu, gdzie między 20 listopada a 31 grudnia będzie można zrobić świąteczne zakupy czy wziąć udział w konkursach. Iluminacje oświetlą miasto, ale będą bardziej rozproszone niż w latach ubiegłych.
06.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w tym roku na Targu Węglowym. Taką decyzję podjęto z trosce o bezpieczeństwo ludzi
Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w tym roku na Targu Węglowym. Taką decyzję podjęto z trosce o bezpieczeństwo ludzi
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Z uwagi na obecny stan sanitarno-epidemiologiczny związany z pandemią  Covid-19, który nie pozwala na bezpieczne przeprowadzenie imprezy, Międzynarodowe Targi Gdańskie w porozumieniu z władzami Miasta Gdańsk, podjęły decyzję o odwołaniu tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego na Targu Węglowym w klasycznej formule. Decyzja ma związek z bezpieczeństwem gdańszczan i gdańszczanek. 

- Grudzień to w Gdańsku piękna tradycja jarmarków świątecznych, które niezmiennie organizujemy od 25 lat - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. -  W tym konieczna jest zmieniona formuła, bo musimy się dostosować do obecnej sytuacji pandemicznej. Chcemy jednak utrzymać przedświąteczny klimat, więc tradycyjny handel z Targu Węglowego przenosimy do internetu, a świąteczne dekoracje i iluminacje będą cieszyły oko w różnych miejscach Gdańska. 

WIRTUALNY JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Na stronie Jarmarku Bożonarodzeniowego znajduje się plan Jarmarku w scenerii świątecznego miasteczka. Pojawiły się na nim uliczki z domkami – stoiskami  wystawców, gdzie znaleźć można to, co potrzebne na święta: dekoracje, prezenty, smakołyki. Oferta już niedługo będzie  dostępna w wirtualnych, jarmarcznych kramach. 

Na stronie jarmarku, oprócz możliwości zrobienia zakupów znajdzie się też wiele atrakcji, m.in. kolorowanki dla dzieci czy przepisy na rozgrzewające napary. 

Świąteczne zakupy będą możliwe między 20 listopada a 31 grudnia. 

WIRTUALNY KRAM Z JARMARKOWYMI UPOMINKAMI

W oficjalnym, jarmarkowym, wirtualnym kramie, który prowadzony będzie przez Międzynarodowe Targi Gdańskie i  Gdańską Organizacją Turystyczną znają się gdańskie pamiątki oraz limitowana seria jarmarkowych upominków. Wśród nich  m.in.: jarmarkowa tradycja, która co roku otrzymuje inna szatę graficzną, czyli kubek do grzańca, skarpetki ze świątecznym wzorem, karty do gry (tradycyjna talia lub Czarny Piotruś), zakładka do mikołajkowego w postaci książki.

Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży jarmarkowych upominków wesprze podopiecznych Hospicjum im. ks. Dutkiewicza SAC. 

 
Miejskich iluminacji w tym roku nie zabranie, ale będzie ich mniej. Rozmieszczone zostaną w większych odległościach niż dotychczas, by nie przyciągały zbyt dużych skupisk ludzi
Miejskich iluminacji w tym roku nie zabranie, ale będzie ich mniej. Rozmieszczone zostaną w większych odległościach niż dotychczas, by nie przyciągały zbyt dużych skupisk ludzi
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE

Choć Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w tradycyjne formule, to Gdańsk mimo wszystko stroi się na Święta. Na Targu Węglowym oraz w Parku Oliwskim rozbłysną świąteczne iluminacje i dekoracje, które będzie można podziwiać w czasie spacerów. W ich trakcie pamiętajmy o zachowaniu dystansu. Świetliste bombki giganty, bramy, kareta  z reniferami, anielski młyn, brama adwentowa, strażnice z dziadkami do orzechów - to tylko część dekoracji, które wprowadzą nas w świąteczny klimat.

WIRTUALNO-REALNY KALENDARZ ADWENTOWY

Od 1 do 24 grudnia organizatorzy otwierać będą okienka kalendarza w Bramie Adwentowej na Targu Węglowym, która rzeczywiście się tam znajdzie. Warto jednak codziennie zaglądać na na profil FB Jarmarku, gdzie czekać będą kalendarzowe zadania - każdego dnia inne. Rolą zainteresowanych będzie wykonanie zadania i udokumentowanie tego faktu zdjęciem, które będzie trzeba umieścić pod postem. Autor/autorka najciekawszego zdjęcia każdego dnia nagradzany będzie upominkiem z limitowanej serii jarmarkowych gadżetów.

 
Kalendarz adwentowy stanie na Targu Węglowym, ale konkursy z nim związane odbywać się będą on-line
Kalendarz adwentowy stanie na Targu Węglowym, ale konkursy z nim związane odbywać się będą on-line
Grzegorz Mehring/gdansk.pl
TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska