• Start
  • Wiadomości
  • Jaki system do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019? Zarejestruj się, przyjdź, posłuchaj

Jaki system do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019? Zarejestruj się, przyjdź, posłuchaj

W czwartek, 18 stycznia, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie zespołu roboczego ds. wypracowania rekomendacji dla specyfikacji oprogramowania do przeprowadzenia głosowania w projekcie „Budżet Obywatelski 2019”. Spotkanie jest otwarte dla mieszkańców. Liczba miejsc ograniczona, wymagane wcześniejsze potwierdzenie obecności.
17.01.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W czwartek, 18 stycznia, odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego

W czwartek, 18 stycznia, w siedzibie Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego przy Długim Targu 39/40 (sala 209) po raz pierwszy spotka się zespół, którego zadaniem będzie wypracowanie rekomendacji do zamówienia oprogramowania do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019. Założeniem prac zespołu jest opracowanie kryteriów wyboru systemu spełniającego najwyższe standardy w zakresie transparentności, bezpieczeństwa głosowania oraz raportowania przebiegu głosowania.

Tak, jak zapowiadaliśmy powołujemy zespół z udziałem specjalistów ds. technologii, który ma za zadanie przygotować rekomendacje do wyboru systemu do głosowania nad budżetem obywatelskim. System powinien  spełniać oczekiwania Miasta w zakresie bezpieczeństwa danych, dogłębnych testów informatycznych i raportowania o przebiegu głosowania-mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

W skład zespołu powołano: Marię Bollin (przewodniczącą), dyrektor Gdańskiego Centrum Informatycznego; Piotra Borawskiego, Radnego Miasta Gdańska; Krzysztofa Nowotarskiego, przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Kokoszki; Macieja Kuklę, kierownika referatu komunikacji społecznej; Beatę Matyjaszczyk, przewodniczącą Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych, Mateusza Hoppe, przedstawiciela Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych; Tomasza Nadolnego, przedstawiciela Civic Hub i Macieja Maciejowskiego, eksperta ds. IT.

Podczas spotkania uczestnicy podejmą tematy zarysowane we wstępnej dyskusji, która odbyła się 10 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności. A także zastanowią się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas analiz umów na oprogramowanie do głosowania w budżetach obywatelskich, jakie elementy uwzględnić w procedurze wyboru wykonawcy systemu, jak sprecyzować wymagania w zakresie bezpieczeństwa systemu, a także jak lepiej zadbać o transparentność procesu, by informować o skomplikowanych kwestiach informatycznych w sposób jasny i zrozumiały dla opinii publicznej.

Spotkanie jest otwarte. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o potwierdzenie obecności do czwartku do godz. 12.00 na adres: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl.


Przypominamy, że od 15 do 21 stycznia trwa dodatkowe głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2018. W ciągu dwóch pierwszych dni (stan na 16 stycznia, godz. 13.30) zagłosowało ponad 10 proc. uprawnionych. Do wszystkich zostaną jeszcze raz 19 stycznia rozesłane smsy przypominające o możliwości oddania głosu. Ponadto przez cały czas, na bieżąco, można sprawdzać, czy jest się uprawnionym do udziału w głosowaniu, wysyłając e-mail na adres: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl lub dzwoniąc pod numer 58 323 65 75.


Relacja spotkania w Europejskim Centrum Solidarności znajduje się TUTAJ.TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska