Jaki ma być Gdańsk w 2030 roku - piąte spotkanie

W poniedziałek, 17 kwietnia, odbędzie się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów poświęconych Programom Rozwoju, które posłużą wdrożeniu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Będzie ono poświęcone obszarowi Innowacyjnego Miasta.
16.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Żuraw i Długie Pobrzeże położone nad brzegiem rzeki Motławy
Podczas warsztatów można zgłaszać swoje idee i koncepcje oraz dzielić się pomysłami na nowe inicjatywy, które można by wprowadzić w Gdańsku
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Czwarte spotkanie w poniedziałek, 17 kwietnia

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami będziemy rozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta.

Organizatorzy chcą poznać zdanie mieszkanek i mieszkańców na temat tego, które działania z zakresu Innowacyjnego Miasta są obecnie najważniejsze w perspektywie do 2030 roku. Zapraszają do wzięcia udziału w dyskusji. Głównymi tematami rozmów będą:  

  • odpowiedzialna gospodarka; 
  • przestrzeń; 
  • rewitalizacja; 
  • kultura i ochrona zabytków; 
  • turystyka i oferta czasu wolnego.  

Osoby chętne do udziału w spotkaniu muszą się zarejestrować.

Ankieta na temat inwestycji

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r. Ankieta w wersji papierowej będzie dostępna również na spotkaniu. Na głosy czekamy do 23.04.2023 r. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym, które odbędzie się 8 maja w Hevelianum.

Dojazd

Do XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przy ulicy Pestalozziego 11/13 można dojechać liniami tramwajowymi numer 2, 4, 8 – przystanek Legionów. Można dojechać także liniami autobusowymi numer 127 – przystanek Kilińskiego (przy budynku przychodni). Odległość od najbliższego przystanku tramwajowego wynosi około 400 metrów, a od przystanku autobusowego wynosi około 500 metrów. Dostępne jest także połączenie kolejowe liniami Szybkiej Kolei Miejskiej – stacja kolejowa Gdańsk Wrzeszcz. Odległość od Dworca PKP wynosi około 700 metrów. 

Główną drogą prowadzącą do budynku szkoły jest ulica Pestalozziego z chodnikiem o nierównej nawierzchni o różnych elementach (płyty chodnikowe, kostka granitowa, polbruk). Przed wejściem do budynku po lewej stronie znajdują się miejsca parkingowe. Parkować można również wzdłuż ulicy Pestalozziego.  

Szczegóły informacyjne dotyczące spotkania: 

  • spotkanie rozpocznie się na parterze w sali gimnastycznej, do której prowadzi korytarz bezpośrednio od wejścia głównego do budynku szkoły, 
  • dalsza część spotkania odbędzie się częściowo w sali gimnastycznej oraz w oznaczonych salach.