Jaki ma być Gdańsk w 2030 roku? Zielone Miasto - zarejestruj się i przyjdź na spotkanie

We wtorek, 4 kwietnia, odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu warsztatów poświęconych Programom Rozwoju, które posłużą wdrożeniu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Będzie ono poświęcone obszarowi Zielonego Miasta.
29.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zielona plansza informacyjna: Jaki ma być Gdańsk w 2030 roku

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia, o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku, przy ul. Człuchowskiej 6. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska ds. usług komunalnych. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami będziemy rozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta.

Chcemy poznać Wasze zdanie na temat tego, które działania z zakresu Zielonego Miasta są obecnie najważniejsze w perspektywie do 2030 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji. Głównymi tematami rozmów będą

  • gospodarka obiegu zamkniętego
  • odporność na zmiany klimatu
  • bioróżnorodność i tereny zieleni
  • czyste powietrze, woda, gleba
  • świadomość ekologiczna mieszkanek i mieszkańców.

Osoby chętne do udziału w spotkaniu zachęcamy do rejestracji.

Ankieta na temat inwestycji

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r. Ankieta w wersji papierowej będzie dostępna również na spotkaniu. Na głosy czekamy do 23.04.2023 r. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym, które odbędzie się 8 maja w Hevelianum.

Dojazd

Do szkoły przy ul. Człuchowskiej 6 można dojechać liniami autobusowymi numer 115, 120, 156 i 174 – przystanek Jeleniogórska. Odległość od przystanku autobusowego wynosi około 550 metrów. W pobliżu dojeżdżają również linie tramwajowe numer 2, 4 i 11 – przystanek Częstochowska. Odległość od przystanku tramwajowego wynosi około 900 metrów.

Głównymi drogami prowadzącymi do budynku szkoły są ulice Człuchowska oraz Jeleniogórska z chodnikiem o dość równej nawierzchni (polbruk). Ogólnodostępne miejsca parkingowe znajdują się przed wejściem do budynku wzdłuż ul. Człuchowskiej.

Przed wejściem do budynku na parkingu wewnętrznym szkoły znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami oznaczone pionowo i poziomo. Wejścia do budynku bez przeszkód, z poziomu terenu. Budynek nie jest wyposażony w drzwi automatycznie otwierane. W budynku znajdują się trzy windy. Na terenie szkoły znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Szczegóły informacyjne dotyczące spotkania/wyposażenia budynku:

  • spotkanie rozpocznie się na parterze w sali gimnastycznej, do której prowadzi korytarz bezpośrednio od wejścia głównego do budynku szkoły
  • dalsza część spotkania odbędzie się częściowo w sali gimnastycznej, a częściowo w oznaczonych salach na I piętrze, na które można dostać się windą dostosowaną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  • toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami) znajdują się na każdym poziomie.

 

TV

To przedszkole jest wzorem