• Start
  • Wiadomości
  • Jak zająć dziecko w czasie kwarantanny - konkurs plastyczny dla przykładu. Czekamy na propozycje Czytelników

"Gdy wirus zagraża... narysuj piekarza". Gdańska piekarnia zachęca dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

Czym zająć dziecko podczas kwarantanny? Piekarnia z Dolnego Miasta zachęca najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: tematem przewodnim jest piekarz. Konkurs odbywa się on-line, trwa do 30 marca. Co jeszcze można robić w czasie wolnym od przedszkola i szkoły? Czekamy na Wasze propozycje, napiszcie na redakcja@gdansk.pl.
( 18.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ryszard Majchrowski - piekarz i właściciel piekarni na Dolnym Mieście, która organizuje konkurs
Ryszard Majchrowski - piekarz i właściciel piekarni na Dolnym Mieście, która organizuje konkurs
Mateusz Ochocki / KFP

 

W trosce o bezpieczeństwo własne i najbliższych większość ludzi podejmuje odpowiedzialną decyzję, by w czasie pandemii koronawirusa, zostać w domu. O ile dorośli nie powinni mieć problemu w kwestii zorganizowania sobie czasu - jedni pracują zdalnie, drudzy nadrabiają zaległości filmowe czy książkowe -  o tyle z organizacją czasu dzieci, może wcale nie być tak prosto. Podsuwamy zatem rodzicom pomysł, jak wypełnić czas ich pociech.

Gdańska piekarnia Ryszarda Majchrowskiego zachęca dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który nosi nazwę “Gdy wirus zagraża... narysuj piekarza”. Co ważne, konkurs ma wymiar on-line.

 Pomysł konkursu nie jest nowy, ponieważ organizowaliśmy już analogiczne konkursy - wyjaśnia Jakub Terakowski, autor fanpage’a na Facebooku “Piekarnia, Ryszard Majchrowski”. - Konkursy w których proponowaliśmy dzieciom narysowanie piekarza, ogłaszane były już kilkakrotnie, ale wcześniej robiliśmy to wyłącznie dla zabawy, żeby dzieci miały rozrywkę. Natomiast w obecnej sytuacji, kiedy pozostanie w domach jest koniecznością, w szkołach i przedszkolach nie ma zajęć, postanowiliśmy wrócić do idei naszych konkursów. Pomyśleliśmy, że szczególnie w tym czasie, kiedy dzieci mogą się nudzić, warto byłoby im zaproponować bezpieczną formę rozrywki. W telewizji jest dużo ciekawych, edukacyjnych programów, ale trzeba sobie urozmaicać czas.


kliknij w obrazek, aby powiększyć

3 rysunki mniejsza
Autorkami rysunków są: Natalka Marchlewska, Hania Zienkiewicz, Marysia


Technika wykonania rysunku jest dowolna. Gdy praca będzie skończona, należy zrobić jej zdjęcie i wraz ze zgodą na publikację, wysyłać na adres piekarnia.dolna.brama.12@gmail.com. Termin nadsyłania prac upływa w poniedziałek, 30 marca. We wtorek, 31 marca, wyniki konkursu oraz wszystkie nadesłane prace opublikowane zostaną na profilu piekarni na Facebook'u.

- Jeśli rysunek zostanie przyniesiony do piekarni, także go przyjmiemy - dodaje Jakub Terakowski. - Forma elektroniczna jest nie tylko bezpieczniejsza, ale też zwiększa zasięg zabawy. Prace już się pojawiają, można je nadsyłać z całego świata. Pierwszy rysunek został do nas nadesłany z miasta Blackpool z Wielkiej Brytanii. 

 

Oto jedne z pierwszych nadesłanych prac konkursowych. Autorką górnej pracy jest Danusia Wójcik, autorem dolnej - Miłosz, który nadesłał pracę z Blackpool w Wielkiej Brytanii
Oto jedne z pierwszych nadesłanych prac konkursowych. Autorką górnej pracy jest Danusia Wójcik, autorem dolnej - Miłosz, który nadesłał pracę z Blackpool w Wielkiej Brytanii
FB/ Piekarnia, Ryszard Majchrowski

 

Nagrodą w konkursie ufundowaną przez piekarnię jest czerwona koszulka w rozmiarze XS z napisem “Gdańsk”. Okazuje się jednak, że pomysł zabawy przypadł do głowy nie tylko dzieciom, ale także gdańskim instytucjom. 

- Muzeum Narodowe w Gdańsku zapowiedziało chęć ufundowania dodatkowej nagrody w postaci upominku z wystawy “Dźwięki pierwotne” w Oddziale Etnografii - powiedział Jakub Terakowski. 

 

Drogi Czytelniku!

Masz pomysł, jak zająć dziecko w czasie kwarantanny? Napisz do nas na redakcja@gdansk.pl z dopiskiem w treści maila: DZIECKO