• Start
  • Wiadomości
  • Jak urządzić witrynę sklepu lub lokalu? Bezpłatne warsztaty dla gdańskich przedsiębiorców

Jak urządzić witrynę sklepu lub lokalu? Bezpłatne warsztaty dla gdańskich przedsiębiorców

O tym, jak stworzyć piękną wystawę sklepu i lokalu usługowego, jak oświetlić, dobrać kolory, ułożyć z elementów kompozycję, obok której nikt nie przejdzie obojętnie, opowiedzą ekspertki warsztatów poświęconych urządzaniu witryn. Na udział w cyklu przygotowanym z myślą o przedsiębiorcach z całego Gdańska zaprasza Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Pierwsze spotkanie już 15 listopada (poniedziałek). Obowiązują zapisy.
12.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jill Wellington/pixabay.com

 

Witryny sklepowe to ważny element dekoracyjny ulicy, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, szary i zimny. Z wystrojem kolorowym - a już wkrótce także świątecznym - witryny budują niezwykły, ciepły nastrój, a ich estetyka stanowi wizytówkę lokalu czy sklepu. 

W przededniu czasu tworzenia przedświątecznych aranżacji wystaw, startuje cykl trzech inspirujących warsztatów dla gdańskich przedsiębiorców prowadzących lokale handlowe i usługowe, rzemieślników i wszystkich osób zainteresowanych tworzeniem estetycznych witryn w naszym mieście. Początek już w poniedziałek, 15 listopada o godz. 18.

O tym jak zaaranżować piękną wystawę, jak ją oświetlić, dobrać kolory, ułożyć z elementów niezapomnianą kompozycję, obok której nie da się przejść obojętnie opowiedzą:

 

  • Katarzyna Fiszer – fotografka i stylistka, która ukończyła Trójmiejską Szkołę Fotografii oraz archeologię na Uniwersytecie Gdańskim i zajmuje się profesjonalnie fotografią reklamową i produktową,

 

  • Barbara Polkowska-Ugwu – artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz, która zajmuje się m.in. aranżacją przestrzeni wystawowych, działalnością pedagogiczną i prowadzi warsztaty artystyczne.HARMONOGRAM SPOTKAŃ I ZAPISY

  • 15 listopada (poniedziałek)  o godz. 18:00 – I wykład z warsztatem osnuty wokół kwestii:

- dlaczego wygląd witryn jest tak ważny dla budowania przyjaznej i pięknej przestrzeni publicznej?

- jak zachować tożsamość i budować markę naszego miasta poprzez kompozycję w witrynie?

- jakie elementy budują markę miasta i lokalu, a które działają przeciwnie?

- jak światło witryn staje się elementem iluminacji miejskiej i wpływa na odbiór ulicy?

 

  • 17 listopada (środa)  o godz. 18:00  – II wykład z warsztatem na temat następujących zagadnień:

- jakie są podstawowe zasady projektowania estetycznej wystawy?

- jak poprawnie komponować witrynę i jak budować jej odpowiedni nastrój, stylistykę?

- jak kolorystyka witryn wpływa na ich odbiór, jakie barwy stosować w odniesieniu do pór roku?

- dobre i złe przykłady z kraju i ze świata! Będzie nastrojowo i inspirująco.

 

Po każdym warsztacie przedsiębiorcy mogą liczyć na indywidualne konsultacje z prowadzącymi.

 

  • III warsztat, 22 listopada (poniedziałek), odbędzie się w terenie. Gdzie? To okaże się po przeprowadzeniu losowania wśród uczestników drugiego spotkania. Przestrzenią warsztatu będą bowiem dwa wybrane losowo lokale prowadzone przez przedsiębiorców biorących udział w cyklu. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy i będą mogli wziąć udział w jednym z dwóch warsztatów w wylosowanych przestrzeniach.

 

Spotkania (z wyjątkiem ostatnich warsztatów w wylosowanych lokalach) odbędą się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej i Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Długi Targ 39/40 w s. 209 (II piętro).

Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami