• Start
  • Wiadomości
  • Jak powstaje ul. Nowa Bulońska. Zobacz postępy prac z lotu ptaka

Jak powstaje ul. Nowa Bulońska. Zobacz postępy prac z lotu ptaka

Zaglądamy z kamerą na budowę ul. Nowej Bulońskiej. To jedna z najważniejszych transportowych miejskich inwestycji, której koszt budowy wraz z linią tramwajową wynosi 192 mln zł. Prace potrwają jeszcze około roku. Zobacz zdjęcia zrobione z drona, na których widać aktualny stan prac.
( Publikacja: 02.12.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budowa ul. Nowej Bulońskiej - widok od strony Jasienia
Budowa ul. Nowej Bulońskiej - widok od strony Jasienia
zdj. Łukasz Ogrodziński/gdansk.plBudowa ul. Nowej Bulońskiej w Gdańsku to jedna z największych i najważniejszych miejskich inwestycji. Na placu budowy cały czas trwają intensywne prace. Minie niebawem ósmy miesiąc od ich rozpoczęcia.

Widać już ślad przyszłej drogi, widać też miejsce nad potokiem Siedleckim, nad którym planowany jest 200-metrowy most. Jak informuje prowadząca projekt Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, realizowane są prace związane z budową podpór mostowych. Rozpoczęto tzw. humusowanie skarp (związane jest ono z wykonaniem drenażu nawodnionych skarp). Pierwsze odcinki szyn położono już od strony Piecek- Migowa. Trwają prace brukarskie, powstają chodniki i ścieżki rowerowe.

Zobacz relację wideo:Na Nowej Bulońskiej przy linii tramwajowej powstaną 4 przystanki. Sam ulica będzie jezdnią dwupasmową i dwukierunkową, choć wzdłuż niej pozostawiona zostanie rezerwowa przestrzeń pod budowę drugiej równoległej jezdni.

2,7-kilometrowa droga połączy Piecki-Migowo z Jasieniem, ale jej znaczenie będzie dużo większe. To kolejna arteria, dzięki której łatwiejsza będzie komunikacja w Gdańska na osi północ-południe. Nowa Bulońska początek będzie miała przy istniejącej linii tramwajowej na skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z Myśliwską. W swoim biegu przetnie się z ul. Kartuską, a swój koniec będzie miała na wysokości skrzyżowania ulic Warszawskiej i Jabłoniowej. Powstanie w tym miejscu tramwajowo – autobusowy węzeł integracyjny "Ujeścisko". Na razie prowadzone są tu prace ziemne.

Nowe torowisko powstające na Nowej Bulońskiej
Nowe torowisko powstające na Nowej Bulońskiej
mat. DRMG


Koszt całej inwestycji, którą realizuje konsorcjum stworzone przez firmę NDI, wynosi 192 mln zł, w tym dofinansowanie z funduszy UE wynosi 58,5 mln zł. Zakończenie prac jesienią 2019 r.

Czytaj też: Budowa Nowej Bulońskiej ruszyła w czwartek! Podpisano umowę