• Start
  • Wiadomości
  • Inauguracja nowego kierunku Studium Obywatelskiego - transmisja online

Inauguracja nowego kierunku Studium Obywatelskiego - transmisja online

W sobotę, 4 grudnia, o godz. 12.00, prof. Marcin Matczak oraz prof. Adam Bodnar oficjalnie otworzą nowy kierunek - Studia Obywatelskie w Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza (SOPA). Transmisje inauguracyjnych wykładów będzie można obejrzeć na profilu facebookowym SOPA.
03.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1

 

Studia Obywatelskie są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie funkcjonowaniem państwa i jego demokratycznych instytucji w dobie kryzysu wartości liberalnych. Dają okazję do spotkania z wybitnymi teoretykami, jak również zaangażowanymi w życie społeczne praktykami.

Autorem koncepcji kierunku jest specjalista w zakresie teorii i filozofii prawa - prof. Marcin Matczak, który już w najbliższą sobotę, 4 grudnia o godz. 12.00, poprowadzi wykład inauguracyjny zatytułowany: "Jak działać w obronie demokracji". Drugi z wykładów - "Prawa i wolności konstytucyjne" poprowadzi prof. Adam Bodnar. Inauguracja odbędzie się w Newonce Bar w Warszawie.

Wśród wykładowców czterech weekendowych zjazdów Studiów Obywatelskich pojawi się m.in. adwokatka Sylwia Gregorczyk-Abram, prof. Ryszard Piotrowski, adwokat Michał Wawrykiewicz oraz dr Piotr Kładoczny. 

Studium Obywatelskie im. Pawła Adamowicza kształci liderów politycznych, samorządowych, liderów organizacji pozarządowych i biznesu. Łączenie praktyki z teorią, skuteczne działanie oparte na etycznej postawie, a także rozwijanie idei solidarności we współczesnym świecie – to główne założenia szkoły. Ponadto liderzy społeczni i samorządowi, wspierając Studium, będą mieli możliwość wpływu na kształcenie innych.

Oprac. KG