Hokej podwodny - nowy, atrakcyjny sport. Przyjdź i zobacz

W Gdańsku od kilku lat działa klub hokeja podwodnego Bałtyckie Foki. Zawodnicy trenują na pływalni na Chełmie. Prowadzone są też tam treningi dla dzieci. Bałtyckie Foki gorąco zapraszają w najbliższy weekend na Gorączkę Sobotniej Nocy, czyli międzynarodowy turniej hokeja podwodnego.

Hokej podwodny - nowy, atrakcyjny sport. Przyjdź i zobacz
A
A
data publikacji: 05 lutego 2018 r.

Trening hokeistów podwodnych
Trening hokeistów podwodnych
zdj. Paweł Wyszomirski/facebook.com-Bałtyckie Foki

Gdańscy miłośnicy i miłośniczki hokeja podwodnego przez pewien czas wzbudzali zdziwienie na różnych basenach, często zmieniali miejsca treningu, trochę traktowano ich z przymrożeniem oka, aż wreszcie pięć lat temu nawiązali współpracę z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Trenują w basenie przy ul. Chałubińskiego 13 na gdańskim Chełmie. Tu w czasie ferii prowadzą też, cieszące się powodzeniem, treningi dla dzieci.

Zobacz film o Bałtyckich Fokach:

Hokej podwodny ma już ponad 50 lat. Nie jest na pewno tylko męskim sportem, bo pod wodą znakomicie radzą też sobie kobiety.

- Trzeba przede wszystkim lubić pływanie, lubić gry zespołowe i to właściwie są wszystkie predyspozycje potrzebne do uprawianie hokeja podwodnego - mówi Marcin Olszewski, prezes Klubu Bałtyckie Foki.

W sobotę 10.02.2018 r. w Gdańsku zaplanowano zawody Gorączka Sobotniej Nocy
W sobotę 10.02.2018 r. w Gdańsku zaplanowano zawody Gorączka Sobotniej Nocy
źródło: Bałtyckie Foki/facebook.com

W Polsce uprawia go aktywnie ok. 250 osób. Bałtyckie Foki były pierwszym w Polsce klubem w tej dyscyplinie sportu. Światowe potęgi hokeja podwodnego to aktualnie Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia. We Francji, której władze intensywnie wspierają finansowo hokeistów podwodnych, jest już około tysiąca zawodników. 

- Obecnie rozgrywane są zawody rangi mistrzostw Europy i świata. Czekamy, żeby hokej podwodny został dyscypliną olimpijską. Wiemy, że to zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, żeby był sport uznany za widowiskowy – dodaje Marcin Olszewski.

Zawodnik klubu Bałtyckie Foki
Zawodnik klubu Bałtyckie Foki
zdj. Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

Bałtyckie Foki zapraszają w najbliższą sobotę, 10 lutego, na międzynarodowy turniej hokeja podwodnego pod nazwą Gorączka Sobotniej Nocy. Zawody rozgrywane będą od godz. 9.30. na Basenie przy ul. Chałubińskiego 13 na Chełmie. Zmierzy się ze sobą 11 zespołów z Polski i jedna ze Słowenii.

Specjalnie dla publiczności organizatorzy przygotowali duży ekran oraz kamery podwodne - dzięki czemu można będzie swobodnie śledzić podwodne zmagania hokeistów. Wstęp wolny.

Więcej o turnieju przeczytasz na stronie: www.gsn.hokejpodwodny.pl

mat. organizatora

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora