• Start
  • Wiadomości
  • Gwiazda na Stadionie Energa Gdańsk. W lipcu wystąpi Avicii!

Gwiazda na Stadionie Energa Gdańsk. W lipcu wystąpi Avicii!

Po Jennifer Lopez, Bon Jovi i Justinie Timberlake'u czas na światową gwiazdę muzyki klubowej dla nastolatków. Na stadionie w Gdańsku w lipcu 2016 roku wystąpi Avicii, szwedzki didżej i producent muzyczny, który popularnością na Facebooku przewyższa Madonnę i U2! Bilety do sprzedaży trafią 8 lutego, ceny od 135 złotych.
( Publikacja: 04.02.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tim Bergling, czyli Avicii

Avicii to pseudonim artystyczny Szweda Tima Berga (właściwie Tima Berglinga). Jeśli dla kogoś - szczególnie po 30 roku życia - ten pseudonim czy nazwisko nie brzmią znajomo, nie ma się czego wstydzić. Bo odbiorcami muzyki tego niespełna 27-letniego didżeja są nastolatki.

Masową popularność w grupie wiekowej uczniów gimnazjów i liceów przyniosły mu taneczne przeboje, takie jak „Levels” (piosenka pokryła się ośmiokrotną platyną w Szwecji), „Hey Brother” czy „Wake me up”.

Obecnie Szwed może się pochwalić ponad 19. milionami fanów na Facebooku - to więcej niż Madonna czy U2!

Osiągnięcie sławy, jaką może dziś poszczycić się Avicii, ułatwiła mu współpraca z wieloma znanymi artystami. Z męską częścią nieistniejącego już zespołu ABBA: Björnem Ulvaeusem i Bennym Anderssonem stworzył oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji 2013, zatytułowany „We Write a Story”. Z inną gwiazdą muzyki dance, Davidem Guettą, wyprodukował utwór „Sunshine”, który przyniósł mu nominację do prestiżowej nagrody Grammy, w kategorii muzyki dance. Podobną nominację otrzymał za solowy singiel „Levels” w 2013 roku.

Jego najnowszy, drugi album studyjny, zatytułowany „Stories” ukazał się w październiku 2015 roku. Znalazła się na nim piosenka nagrana z gościnnym udziałem Robbiego Williamsa, „The Days”, która pokryła się platyną w Australii, we Włoszech i Szwecji.

Avicii wystąpił dotychczas w 31 krajach, ale dopiero teraz, pierwszy raz będziemy go gościć w Polsce. W piątek, 15 lipca 2016 roku, będzie główną gwiazdą imprezy Music Power Explosion na Stadionie Energa Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1.

Jak zapowiadają organizatorzy, przygotowana dla Szweda scena będzie większa niż wszystkie z dotychczas zbudowanych w tym obiekcie. Przed muzykiem publiczność rozgrzeje aż pięciu didżejów, polskich i zagranicznych - ich nazwiska poznamy wkrótce.
 

Avicii wystąpi na stadionie Energa Gdańsk w lipcu 2016 roku

Bilety będą w sprzedaży od poniedziałku, 8 lutego. Ceny: górne trybuny 135 zł, płyta A 155 zł, dolne trybuny 195 zł, Golden Circle 265 zł, dolne trybuny premium 235 zł, Golden VIP 699 zł.