Gdzie zostawiać choinki po świętach? Bezpłatny odbiór drzewek do końca lutego

Odbiór świątecznych drzewek rozpoczął się 2 stycznia i potrwa do końca lutego. Choinkę należy pozostawić obok altany śmietnikowej lub w miejscach gromadzenia, które wskaże administrator danego budynku. Prośba, by nie wrzucać drzewek do pojemników na odpady.
03.01.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Drzewko stoi oparte o ścianę altany śmietnikowej
Drzewka zostawiamy przy altanie. Ważne: nie wrzucajmy do pojemników na odpady
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Nie wrzucamy do pojemników na odpady

Choinki należy pozostawić obok altan śmietnikowych lub pojemnika, jeśli przy danej nieruchomości nie ma altany. Nigdy nie wyrzucajmy małych czy dużych drzewek bezpośrednio do pojemników na odpady bio (brązowych). To bardzo utrudnia odbieranie odpadów oraz pracę Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach.

Choinki nie powinny także blokować dostępu do pojemników w miejscach gromadzenia odpadów. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej powinni je zostawić przed posesją w łatwo dostępnym miejscu.

Gdańskie iluminacje świąteczne. Gdzie warto zajrzeć, żeby zrobić magiczne zdjęcia?

Bez żadnych ozdób

Odbiór choinek w Gdańsku potrwa do 29 lutego 2024 i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Choinki nie mogą mieć już żadnych ozdób i nie powinny być pakowane w worki foliowe lub kartony. W zabudowie jednorodzinnej choinki będą odbierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów bio, a w zabudowie wielorodzinnej - wraz z odbiorem odpadów zielonych lub poprzez odrębne, specjalne wyznaczone do tego celu kursy.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej Czyste Miasto Gdańsk.

 

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy