• Start
  • Wiadomości
  • Gdzie w Gdańsku jest najładniejszy ogródek gastronomiczny? KONKURS

Gdzie w Gdańsku jest najładniejszy ogródek gastronomiczny? KONKURS

Odpowiedź na to pytanie padnie w konkursie ogłoszonym przez prezydenta miasta Gdańska. Najpiękniejsze ogródki wybiorą zarówno mieszkańcy - głosując w plebiscycie internautów, jak i ekspercka komisja. Rozpoczął się nabór konkursowych kandydatur. Restauratorzy mają czas na zgłoszenia swoich ogródków do 31 lipca br.
12.07.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jeden z ogródków w Gdańsku, tutaj przy ul. Stara Stocznia przy osiedlu Brabank

- Każdy z nas ma swoje ulubione plenerowe miejsce, do którego chętnie idzie zjeść czy spotkać się z przyjaciółmi. Właściciele lokali coraz bardziej dbają o swoje ogródki gastronomiczne, rozwijają je, zabiegają w ten sposób o względy klientów. A jednocześnie przyczyniają się do upiększania przestrzeni publicznej. Stąd pomysł na konkurs, aby docenić najlepsze inicjatywy, a zarazem dodatkowo motywować restauratorów do tej pozytywnej rywalizacji. Jestem przekonany, że wyróżnienie w takim konkursie będzie dla restauratorów i miłe i prestiżowe - wyjaśnia Piotr Grzelak zastępca prezydenta Gdańska. - Jednym z głównych celów tej akcji, zapisanym w regulaminie, jest właśnie "kształtowanie postaw współodpowiedzialności restauratorów za wygląd przestrzeni publicznej, w tym kluczowych ze względów turystycznych obszarów miasta".

Pula nagród w konkursie wynosi 7 tys. zł. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy pobrać można tutaj.

Kandydatury do tytułu najładniejszego ogródka zostaną wyeksponowane w sierpniu na portalu gdansk.pl.

- Za pośrednictwem miejskiego portalu internauci, gdańszczanie i nie tylko, będą mogli głosować i przyznać własną nagrodę, co powinno być szczególnie motywujące dla właścicieli lokali. Tym bardziej, że przygotowanie zgłoszenia konkursowego nie zajmuje dużo czasu - zachęca dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej, Sławomir Kiszkurno. - Komisja wyda swój werdykt po wizytacji ogródków gastronomicznych i ocenie ich estetyczności, wkomponowania w przestrzeń i oryginalności.

Laureatów konkursu poznamy we wrześniu br.

Zgłoszenia wraz z załącznikami należy składać w terminie do 31 lipca 2017 r. w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Konkurs pt. Najładniejszy ogródek gastronomiczny roku 2017” w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12. W przypadku składania zgłoszenia za pośrednictwem operatora pocztowego, jako datę złożenia przyjmuje się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Gdańsku. 

Czytaj także:

Gdański ogródek gastronomiczny: ukwiecony, estetyczny i w stylu paryskim [ROZMOWA]