• Start
  • Wiadomości
  • Wielkanoc spędziliśmy w domach. Gdańszczanie zdyscyplinowani w czasach epidemii

Wielkanoc spędziliśmy w domach. Gdańszczanie zdyscyplinowani w czasach epidemii

To nie były zbyt pracowite święta dla policjantów. Mieszkańcy Gdańska posłuchali apeli zarówno przedstawicieli rządu, jak i służb mundurowych, i w trakcie tegorocznych świąt nie opuszczali swoich mieszkań. Ulice naszego miasta patrolowało w tym czasie blisko 300 policjantów. Było spokojnie.
( 13.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Blisko 300 policjantów patrolowało w te święta ulice Gdańska
Blisko 300 policjantów patrolowało w te święta ulice Gdańska
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

To dobra wiadomość. Gdańszczanki i gdańszczanie poważnie potraktowali apele, by te święta spędzić w domu. Nieliczni wybierali się na spacer bądź przejażdżkę rowerem. Policjanci pouczyli kilka osób, ale mandatu nikomu nie wypisano.

Przypominamy, że wciąż obowiązuje całkowity zakaz poruszania się po parkach, plażach czy promenadach.

 

  Rząd przedłuża ograniczenia. Nowe: przełożone egzaminy i obowiązkowe maseczki

 

- Dotychczas funkcjonariusze, dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu mieszkańców, nie ujawnili rażących wykroczeń, za które musieliby ukarać mieszkańców mandatami lub kierować wnioski do sądu. Kilka interwencji zakończyło się pouczeniami - informuje st. asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policjanci nadal sprawdzają parki, plaże, skwery, bulwary i reagują na łamanie obostrzeń. Mimo, że mieszkańcy zachowują się w większości odpowiedzialnie, nadal apelujemy o zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Skuteczna walka z wirusem możliwa jest poprzez mobilizację nas wszystkich - dodaje.

 

W okresie świątecznym policjanci patrolowali m.in. ulubione miejsca spacerów, w tym parki i plaże
W okresie świątecznym policjanci patrolowali m.in. ulubione miejsca spacerów, w tym parki i plaże
Fot. KMP Gdańsk

 

St. asp. Karina Kamińska podkreśla, że to przede wszystkim od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

 

  Pouczenia i mandaty. Co wolno a czego nie wolno w czasie epidemii

 

- Przestrzeganie nowych zasad i wytycznych jest naszym obowiązkiem. Analizując ograniczenia dotyczące przemieszczania się, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: "czy muszę" a nie pozostawać jedynie przy pytaniu "czy mogę?" - zaznacza.