• Start
  • Wiadomości
  • Gdańskie szpitale otrzymały urządzenia do sterylizacji narzędzi medycznych. To prezent od kolejnej prywatnej firmy

Gdańskie szpitale otrzymały urządzenia do sterylizacji narzędzi medycznych. To prezent od kolejnej prywatnej firmy

W pomoc placówkom medycznym zaangażowała się także firma Enbio Group produkująca autoklawy - przenośne urządzenia służące do sterylizacji narzędzi. Trafiły one do Pomorskiego Centrum Gruźlicy i Chorób Zakaźnych, do Szpitala Dziecięcego na Polankach i Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.
( 02.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pomorskie Centrum Gruźlicy i Chorób Zakaźnych w Gdańsku otrzymało autoklawy - przenośne urządzenia służące do sterylizacji narzędzi
Pomorskie Centrum Gruźlicy i Chorób Zakaźnych w Gdańsku otrzymało autoklawy - przenośne urządzenia służące do sterylizacji narzędzi
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Autoklawy służą do sterylizacji narzędzi medycznych i są wymagane w każdej placówce ochrony zdrowia. Sterylizowanie narzędzi to bezwzględna konieczność, a obecnie - w czasie stanu epidemicznego - czynność ta musi być wykonywana częściej. Zazwyczaj szpitale posiadają bardzo duże autoklawy lub wydzielone główne sterylizatornie, w których sterylizuje się narzędzia.

 

Koronawirus – chcesz wesprzeć pomorskie szpitale? Ta platforma ułatwi Ci działanie

 

- To aktualnie najmniejsze oraz najszybciej pracujące autoklawy parowe dostępne na rynku. Dzięki ich niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzą się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, a w razie konieczności mogą być błyskawicznie przetransportowane do innych, potrzebujących placówek medycznych. Ponadto dużą korzyścią w kontekście walki z epidemią koronawirusa jest fakt, że przekazywane autoklawy posiadają najszybsze cykle sterylizacyjne, z których najkrótszy trwa zaledwie 7 minut. W czasach, gdy każda minuta jest na wagę życia, autoklawy zdecydowanie przyspieszają czas, w którym pacjentom zostaje udzielone niezbędne wsparcie medyczne - podkreśla Kamil Sikorski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Enbio Group.

 

Tak wygląda autoklaw Enbio S 3
Tak wygląda autoklaw Enbio S 3
Materiały prasowe

 

Autoklawy Enbio S pozwalają na jednoczesne sterylizowanie ośmiu pakietów narzędzi medycznych w jednym cyklu sterylizacyjnym. Dotychczas zostały przekazane do następujących placówek w naszym województwie:

  • Pomorskie Centrum Gruźlicy i Chorób Zakaźnych w Gdańsku

  • Szpital Dziecięcy Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku

  • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku

  • Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach

  • Szpital Specjalistyczny w Prabutach

  • Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku

  • Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Kosakowie

 

  Jeszcze mniej badań na koronawirusa na Pomorzu? Niespodziewany problem - kłopoty ze zdobyciem testów

 

Firma Enbio deklaruje pomoc wszystkim instytucjom, które zaangażowane są w walkę z epidemią Covid-19 i potrzebują autoklawów do sterylizacji narzędzi. Jeśli jakaś instytucja lub szpital potrzebuje takich urządzeń, proszona jest o kontakt pod adresem mailowym: info@enbio-group.com.