Gdańskie dzielnice bawią się - festyny

Sporo będzie działo się w ten weekend w naszym mieście. Wiele atrakcji zapewnia odbywający się w Gdańsku Zjazd Hanzy, ale równie ciekawie będzie w dzielnicach. W sobotę i niedzielę zaplanowano w kilku z nich festyny. Chełm zaprasza z kolei do strefy kibica, gdzie będzie można obejrzeć mecz piłki nożnej reprezentacji Polski i Holandii.
14.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu ogromny kolorowy dmuchaniec, przypomina wielką bramę na które widać namalowane zwierzątka w tym żyrafę, w dmuchańcu bawi się kilkoro dzieci, przed nim stoi kilka dorosłych osób
Kolejny czerwcowy weekend upłynie pod znakiem dzielnicowych festynów. Warto sprawdzić, gdzie spędzimy dobrze czas z dziećmi
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Rudniki zapraszają na festyn dzielnicowy

Rada Dzielnicy Rudniki zaprasza wszystkich mieszkańców dzielnicy, oraz sąsiadów, do wspólnej zabawy. W sobotę, 15 czerwca, zajrzyjcie na teren zieleńca u zbiegu ulic Gdańskiego Kolejarza i Rzęsnej, w godzinach 14.00 - 17.00. W planach: wspólny grill, atrakcje dla najmłodszych, konkursy, dmuchańce, malowanie buziek i stoiska promocyjne.

Współorganizatorem wydarzenia jest gdański Zakład Utylizacyjny.

Sąsiedzka zabawa na terenie ogrodów działkowych “Moreny”

Rada Dzielnicy Piecki - Migowo oraz Rodzinny Ogród Działkowy “Morena” zapraszają w sobotę, 15 czerwca, na festyn rodzinny. Odbędzie się on na terenie ROD “Morena”, przy ul. Myśliwskiej 23, w godz. 15 - 18. Wśród atrakcji nie zabraknie wspólnych gier i zabaw, animacji dla dzieci, a także dmuchanego zamku, wspólnego pieczenia kiełbasek i wiele innych. 

Sporo atrakcji w Dolnym Wrzeszczu

Rada Dzielnicy Dolny Wrzeszcz oraz Parafia Św. Krzyża we Wrzeszczu zapraszają wszystkich parafian oraz mieszkańców dzielnicy i sąsiadów na doroczny festyn rodzinny. Odbędzie się on w sobotę, 15 czerwca, w godz. 10 - 17, na terenie boiska Wydziału Farmacji GUMed - wejście od ul. Mickiewicza, obok tzw. małego kościoła. Wśród atrakcji nie zabraknie dmuchanej zjeżdżalni, gladiatorów i gokartów rowerowych dla dzieci. 

44. Zjazd Hanzy w Gdańsku do niedzieli. PROGRAM

Powitaj lato na Wyspie Sobieszewskiej

Chorągiew Gdańska ZHP zaprasza na powitanie lata na Wyspie Sobieszewskiej. Z tej okazji w sobotę, 15 czerwca, odbędzie się piknik z szantami, konkursami oraz animacjami dla dzieci. Wydarzenie zaplanowano w amfiteatrze przy przeprawie promowej w Świbnie. O godz. 17.00 wystąpi Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny, z którym obecni “popłyną w rejs pełen szant i przechyłów”, do tego wysłuchają żeglarskich opowieści oraz przygotują nad ogniem przyniesione z domu przekąski.

Zabawa potrwa do godz. 21.

Festyn rodzinny na Wzgórzu Mickiewicza

W niedzielę, 16 czerwca, Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza zaprasza mieszkańców na doroczny festyn, który odbędzie się na placu u zbiegu ulic Soplicy i Wojskiego.

- Zachęcamy do aktywnego spędzenia czasu w sąsiedzkim gronie - podkreślają radni dzielnicy.

W trakcie festynu nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Tradycyjnie będzie też poczęstunek dla obecnych. W tym roku rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego o tytuł mistrza w kategorii junior oraz open. Zaplanowano także akcję wymiany zabawek - zainteresowani powinni zabrać ze sobą stare zabawki i wymienić je na "nowe".

Sąsiedzką zabawę zaplanowano w godz. 12 - 16.

Strefa Kibica na Chełmie

W związku z rozpoczynającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Rada Dzielnicy Chełm i klub sportowy FC Chełmianka Gdańsk zapraszają w niedzielę, 16 czerwca, do dzielnicowej strefy kibica, która zorganizowana zostanie na stadionie OSiR przy al. Wincentego Witosa.

- Strefa kibica jest wydarzeniem dzielnicowym. Zaproście rodziny, przyjaciół, znajomych, aby wspólnie kibicować naszej reprezentacji w piłce nożnej. Oprócz telebimu, który ma ponad 20 mkw., znajdziecie tam mnóstwo atrakcji i wiele niespodzianek. Zachęcamy do przybycia w barwach biało-czerwonych - podkreślają organizatorzy.

Strefa kibica startuje o godz. 14.

Sprawdź mapę wydarzeń sąsiedzkich

W ten weekend, ale też w kolejnych dniach czerwca, sporo będzie się działo w gdańskich dzielnicach, także w związku z obchodzonym 31 maja Europejskim Dniem Sąsiada. Gdzie się wybrać? Pomocna może tu być specjalna mapa, przygotowana przez zespół Referatu Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Znajdziecie ją TUTAJ

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy