• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dron. Zobacz dzielnicę Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia z lotu ptaka!

Gdański dron. Zobacz dzielnicę Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia z lotu ptaka!

Zapraszamy na kolejny podniebny spacer po gdańskiej dzielnicy. Tym razem nadmorskiej, zdominowanej przez spółdzielczą zabudowę mieszkaniową. Nasz redakcyjny operator, Dariusz Kwidziński, zagląda, wraz z dronem, od kilku tygodni do kolejnych dzielnic w naszym mieście. Zobaczcie, co nagrał na Żabiance.
( Publikacja: 17.08.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zobaczcie dzielnicę Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia nagraną z drona
Zobaczcie dzielnicę Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia nagraną z drona
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

W trakcie ponad 8-minutowego nagrania zobaczymy przede wszystkim intensywną charakterystyczną zabudowę mieszkaniową przy ulicach: Gospody, Husytów, Wejhera, Szyprów i Sztormowej. Z lotu ptaka można też zobaczyć Ergo Arenę, stojącą na granicy dwóch miast: Gdańska i Sopotu, a także sąsiadujące z nią Rondo 4 Czerwca 1989 r.

Jest też Hipodrom znajdujący się już w Sopocie, a także fragment Drogi Zielonej. Na filmie zobaczymy także kameralną zabudowę jednorodzinną w Jelitkowie, m.in. przy ul. Bursztynowej, a także skrzyżowanie ulic Gospody i Chłopskiej. W oddali widać też zabudowę Przymorza Małego i Przymorza Wielkiego, a także Oliwy i Sopotu.

 

W dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, pod koniec ubiegłego roku, zameldowanych było 15658 osób. W porównaniu z rokiem 2019 nastąpił jednak spadek mieszkańców, który wyniósł - 417. Powierzchnia tej dzielnicy to 2,33 km kw, co oznacza, że gęstość zaludnienia wyniosła tu w ubiegłym roku 6720 osób. Z tym wynikiem Żabianka zajmuje więc piąte miejsce wśród wszystkich gdańskich dzielnic w kategorii gęstości zaludnienia.