• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dron. Zapraszamy na podniebny spacer, tym razem po Krakowcu - Górkach Zachodnich

Gdański dron. Zapraszamy na podniebny spacer, tym razem po Krakowcu - Górkach Zachodnich

Tej dzielnicy na pewno nie trzeba przedstawiać trójmiejskim żeglarzom. Znajduje się tu bowiem, prężnie działające, Narodowe Centrum Żeglarstwa. Jest to też dzielnica przemysłowa z charakterystycznymi industrialnymi obiektami. Nasz redakcyjny operator, Dariusz Kwidziński, od kilku tygodni filmuje za pomocą drona kolejne gdańskie dzielnice. Zobaczcie, co nagrał w Krakowcu - Górkach Zachodnich.
22.08.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzielnica Krakowiec - Górki Zachodnie jest jedną z najbardziej malowniczych w Gdańsku
Dzielnica Krakowiec - Górki Zachodnie jest jedną z najbardziej malowniczych w Gdańsku
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

Trwające ponad 10 minut nagranie rozpoczyna się "na końcu" Gdańska. Widać bowiem, z lotu ptaka, Narodowe Centrum Żeglarstwa z dziesiątkami różnej wielkości łodzi, malownicze ujście Wisły, a także rezerwat przyrody "Ptasi Raj". Zobaczyć można też Jachtklub Stoczni Gdańskiej i meandrującą Martwą Wisłę.

Z pułapu 100 metrów widać również ul. Łowicką i znajdującą się przy niej zabudowę jednorodzinną, a także charakterystyczne, ogromne zbiorniki z ropą naftową spółki PERN. Zobaczymy też obiekty w stoczni "Wisła" i rafinerii Lotos Gdańsk. Jest też ul. Kępna z zabudową mieszkaniową oraz dziesiątkami ogrodów działkowych.

 

Krakowiec - Górki Zachodnie to jedna z tych dzielnic, w której od lat ubywa mieszkańców. Tak było też w roku 2020. Pod koniec grudnia ub.r. zameldowanych było tutaj 1775 osób. To o 49 osób mniej w porównaniu z rokiem 2019. To jedna z najmniej licznych, pod kątem liczby mieszkańców, dzielnica Gdańska.

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów