• Start
 • Wiadomości
 • Gdański Tydzień Zawodowca. Uczniu, wybierz szkołę i zdobądź zawód

Gdański Tydzień Zawodowca. Uczniu, wybierz szkołę i zdobądź zawód

W poniedziałek, 4 marca, rozpoczyna się kolejny Gdański Tydzień Zawodowca, który potrwa do soboty, 9 marca. Uczniowie klas ósmych i gimnazjów oraz ich rodzice mogą zapoznać się z atrakcyjną ofertą gdańskich szkół branżowych i poznać plany na kolejny rok szkolny.
03.03.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Marzec 2015, dzień otwarty dla uczniów w Stoczni Gdańsk i GSG Towers w ramach trwającego Tygodnia Zawodowca
Marzec 2015, dzień otwarty dla uczniów w Stoczni Gdańsk i GSG Towers w ramach trwającego "Tygodnia Zawodowca"
fot. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP/Stocznia Gdansk


- Co roku wiosną zapraszamy młodych ludzi do zapoznania się ofertą gdańskich szkół branżowych. Nasze placówki są nowoczesne, mają pracownie wyposażone w profesjonalny sprzęt. W ramach środków unijnych i własnych gminy inwestujemy miliony, by uczniowie dostali praktyczną naukę zawodu w standardzie XXI wieku i w warunkach zmieniającego się rynku pracy. We wszystkich funkcjonują klasy współpracujące z pracodawcami. Dzięki tej współpracy młodzi gdańszczanie już na tym etapie edukacji mają szansę odbywać praktyki zawodowe i poznać swoich przyszłych pracodawców. W dzisiejszym świecie posiadanie w ręku konkretnego zawodu jest gwarancją łatwiejszego wejścia na rynek pracy - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

Co ważne, Gdański Tydzień Zawodowca to oferta nie tylko dla uczniów z Gdańska, ale także gmin ościennych.

W piątek, 9 marca, odbędą się dni otwarte wszystkich szkół zawodowych w godzinach 10:00-13:00. Zapraszamy uczniów z rodzicami i przyjezdnych z innych gmin!


Oto szczegółowy program: na dni 4-9 marca 2019 roku:

4 marca, 9:00-14:00

 • Targi Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2

5 marca, 9:00-14:00

 • Wizyty w Centrum Rozwoju Talentów w Olivia Business Centre, Budynek Olivia Six

6 marca, 9:00 -14:00

 • Dni otwarte szkół: Zespół Szkół Łączności, Zespól Szkół Samochodowych, Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Zespół Szkół Specjalnych nr 1, Zespół Szkół Specjalnych nr 2

7 marca, 9:00-14:00

 • Dni otwarte szkół :Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Państwowe Szkoły Budownictwa, Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych

7 marca, 9:00-14:00

 • „Dzień Techniki”/dzień otwarty Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum

8 marca, godz. 11:30

 • Gala Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 ul. Stefana Batorego 26

8 marca, 9:00-14:00

 • Dni otwarte szkół: Zespół Szkól Morskich, Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1

9 marca

 • Dni otwarte wszystkich szkół zawodowych 10:00-13:00


Nowe klasy zawodowe od września

Warto podkreślić, że od roku szkolnego 2019/2020, gdańskie szkoły zawodowe planują uruchomić nowe klasy zawodowe. Są to:

 • kelner - Branżowa Szkoła I stopnia - Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich
 • pracownik obsługi hotelowej - Branżowa Szkoła I stopnia - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
 • technik rachunkowości - Technikum - Szkoły Ekonomiczno Handlowe
 • technik obuwnik - Technikum - Zespół Szkół Kreowania Wizerunku
 • obuwnik - Branżowa Szkoła I stopnia -Zespół Szkół Kreowania Wizerunku
 • technik programista –Technikum - Zespół Szkól Łączności, Zespół Szkół Energetycznych.


plakat Tydzien Zawodowca 2019


V Dzień Techniki CONRADINUM

W czwartek, 7 marca, w Szkołach Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w godz. 9.00-14.00 odbędzie się V Dzień Techniki. W jego trakcie odbędą się spotkania, wykłady naukowe i popularnonaukowe, pokazy urządzeń i sprzętów oraz technologicznych nowinek. Impreza jest adresowana do uczniów wszystkich typów szkół, jej celem jest przybliżenie uczniom nowych rozwiązań technicznych spotykanych zarówno w życiu codziennym, jak i w przyszłej pracy zawodowej oraz pomoc w zaplanowaniu przyszłej kariery zawodowej i wybraniu kierunku dalszego kształcenia.

Uczniowie CONRADINUM mają możliwość zaprezentowania swoich dokonań technicznych rówieśnikom oraz specjalistom. Dzień Techniki stwarza możliwość poznania nowych i ciekawych zagadnień technicznych, poszerzenia wiedzy o nowych branżach przemysłowych oraz poznania potencjalnych pracodawców. W trakcie tego dnia dla grup zorganizowanych będzie możliwość zwiedzania pracowni specjalistycznych szkoły.


Finał „Pracodawcy przyjaznego gdańskiej szkole zawodowej”

Po raz piąty odbywa się konkurs „Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej”, zainicjowany przez prezydenta Pawła Adamowicza. Konkurs trwa do 8 marca, a nominacje zgłaszają dyrektorzy gdańskich publicznych placówek kształcenia zawodowego. 

Celem konkursu jest promocja kształcenia zawodowego, wzmocnienie współpracy pomiędzy pracodawcami i szkołami zawodowymi oraz ukierunkowanie kształcenia zawodowego na innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, a także wzmocnienie spójności kompetencji absolwentów z oczekiwaniami pracodawców.

Finał Konkursu – gala „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej” odbędzie się 8 marca w Zespole Szkół Specjalnych nr 1.