• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Test Coopera. Sprawdź swoją kondycję fizyczną w 12 minut. Piątek i sobota

Gdański Test Coopera. Sprawdź swoją kondycję fizyczną w 12 minut

Miasto Gdańsk oraz AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego zapraszają 25 i 26 maja (piątek-sobota) na Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244, gdzie będzie można sprawdzić swoją kondycję fizyczną podczas 12-minutowego biegu - Testu Coopera.
16.05.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
We wrześniu 2017 roku w Gdańskim teście Coopera wystartowało około 900 osób
We wrześniu 2017 roku w Gdańskim teście Coopera wystartowało około 900 osób
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Można biec, maszerować, skakać. Organizatorzy będą czekać na wszystkich chętnych w piątek, 25 maja, w godzinach 9.00-16.00 oraz sobotę, 26 maja, od 9.00 do 17.00. Udział w nich jest bezpłatny. 

Serie startują co ok. 20 minut w grupach maksymalnie 33-osobowych. Ostatni bieg odbędzie się w piątek o godz. 15.40, w sobotę o godz. 16.40.

Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, dyplom za udział i butelkę wody.


Co zrobić aby wystartować:

  1. Zgłoszenie przez Internet: www.zapisy.sts-timing.pl/289. Można zapisać się na konkretną godzinę. Należy zgłosić się do biura zawodów najpóźniej 20 minut przed planowanym startem.
  2. Zgłoszenie na miejscu: w dniu wydarzenia – wtedy trzeba będzie poczekać na wolne miejsce w testach.


UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna (można przyjść z wypełnioną już deklaracją: do pobrania na stronie testcoopera.pl/gdansk). Na tej samej stronie można znaleźć wszystkie inne potrzebne informacje dotyczące imprezy.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, podziału na doświadczonych i niedoświadczonych, wysportowanych i chcących poprawić swoją wydolność. Jest to bieg dla całych rodzin, mieszkańców Gdańska, uczniów, studentów. Przyjdź, załóż wygodne buty i bądź lepszy niż polscy sędziowie piłkarscy. Jeśli nie dasz rady, po prostu pobij swój dotychczasowy wynik. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej – nie zmarnuj szansy!


Pomysłodawcą testu był amerykański lekarz Kenneth Cooper, który w ten sposób spełnił zamówienie armii USA w 1968 roku. Obecnie test jest stosowany do badania wytrzymałości i sprawności wszystkich grup społecznych. Jest też podstawowym sprawdzianem kondycji polskich sędziów piłkarskich. Żeby prowadzić mecze ligowe, muszą przed rozpoczęciem sezonu przebiec w 12 minut co najmniej 2800 metrów, czyli pokonać siedem okrążeń stadionu.


TABELA WYNIKÓW 

Gdański Test Coopera - tabela wyników

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?