• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Konkurs Filmowy „Czytamy - nagrywamy”. Prace można przesyłać do 2 kwietnia

Gdański Konkurs Filmowy „Czytamy - nagrywamy”. Prace można przesyłać do 2 kwietnia

Rada Miasta Gdańska oraz Pałac Młodzieży zapraszają uczniów gdańskich szkół podstawowych (klas VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie, którego celem jest promocja czytelnictwa, zachęcenie dzieci i młodzieży do celebrowania Światowych Dni Książki, a także umiejętnego wykorzystania urządzeń multimedialnych w pracy twórczej.
( Publikacja: 01.03.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć krótki materiał audiowizualny, który będzie przedstawiał ulubioną książkę (zdjęcie ilustracyjne)
Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć krótki materiał audiowizualny, który będzie przedstawiał ulubioną książkę (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Tumisu / Pixabay

 

Tematem konkursu jest stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego (trailera), który przedstawiać będzie krótką zapowiedź ulubionej książki.

Trailer może trwać maksymalnie 1 minutę i 20 sekund. Każda szkoła może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac.

Projekt filmowy należy wykonać maksymalnie w grupach 5 osobowych. Prace należy przesłać drogą elektroniczną na adres imprezy@pmgdansk.pl do dnia 2 kwietnia 2021 r.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży z gdańskich szkół i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

  • szkoły podstawowe klasy VII-VIII
  • szkoły ponadpodstawowe

Nagrodami w Konkursie są nagrody rzeczowe oraz publikacja trailerów na stronie internetowej Pałacu Młodzieży oraz na kanale Pałacu Młodzieży w serwisie YouTube.


Przygotowany trailer wraz z kompletem dokumentów należy przesłać do Organizatora w wersji elektronicznej na adres mailowy:

  • imprezy@pmgdansk.pl w temacie podając „Czytamy nagrywamy – nazwa szkoły”.

W przypadku nagrań, których wielkość pliku przekracza 20 MB zalecane jest użycie zewnętrznej platformy do przesyłania plików tj. www.wetranfer.com.

Co istotne, każda praca konkursowa musi zawierać napisy, które wyświetlane będą podczas odtwarzania trailera. Brak napisów dyskwalifikuje pracę. Szczegółowy regulamin oraz Kartę Zgłoszenia znajdziemy na stronie Pałacu Młodzieży.