• Start
  • Wiadomości
  • Gdańska Parada Seniorów i Seniorek 2021 - świętuj na mieście 1 października. OSTATNI DZIEŃ ZAPISÓW

Gdańska Parada Seniorów i Seniorek 2021 - zgłoś udział i świętuj na mieście 1 października

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza seniorskie grupy formalne i nieformalne oraz osoby indywidualne do udziału w Gdańskiej Paradzie Seniorów i Seniorek 2021. Wydarzenie odbędzie się 1 października (piątek), zapisy chętnych do 20 września (poniedziałek). Wstęp wolny.
20.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Parada Seniorek i Seniorów w Gdańsku, edycja pierwsza, 2018 rok
Parada Seniorek i Seniorów w Gdańsku, edycja pierwsza, 2018 rok
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Już 1 października, o godz. 11 spod Fontanny Neptuna ruszy Parada Seniorów i Seniorek 2021 - będzie to już trzecie takie wydarzenie w Gdańsku. Dumny konwój przejdzie Traktem Królewskim w kierunku parku św. Barbary, gdzie odbędzie się piknik z poczęstunkiem.

Dlaczego 1 października? Parada Seniorów planowana jest w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych i otwarciem obchodów miesiąca seniorów w Gdańsku.

Celem wydarzenia rozgrywającego się w przestrzeni śródmieścia jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym, przełamywanie stereotypów osób starszych, jako osób nieaktywnych społecznie, a także promocja gdańskich klubów seniora oraz integracja środowiska “srebrnego Gdańska”.

Na Paradę wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy (Miasto Gdańsk i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku) zapraszają do udziału w imprezie wszystkie osoby w wieku 60+.

Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników wymagany jest wcześniejsze zgłoszenie udziału w Paradzie - zarówno przez grupy senioralne formalne i nieformalne, jak i osoby indywidualne.

Zgłoszenia przyjmowane są w wersji online poprzez formularz oraz telefonicznie - kontakt z Sandrą Szmigiel z gdańskiego RCW pod numerem 58 772 42 16.