• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk w nazwie jednego z największych kontenerowców świata

Gdańsk w nazwie jednego z największych kontenerowców świata

HMM Algeciras to kontenerowiec o ładowności ok. 24 000 TEU, ma 399,9 m długości, 61 m szerokości. Jest pierwszym z dwunastu statków tej pojemności, które mają być kolejno dostarczane do września 2020 roku. Jednym z następnych ma być HMM Gdansk.
27.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
HMM Algeciras już wypłynął w swój pierwszy rejs ...
HMM Algeciras już wypłynął w swój pierwszy rejs ...
fot. HMM

 

W dniu 23 kwietnia w południowokoreańskiej stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) odbyła się uroczystość nadania imienia HMM Algeciras, największemu obecnie kontenerowcowi świata, którego ładowność wynosi 23 964 TEU. Choć jeszcze w sierpniu 2019 roku największym kontenerowcem świata był MSC Gülsün, który zawinął do nabrzeża DCT w Gdańsku

HMM Algeciras ma 399,9 m długości, 61 m szerokości. Jest pierwszym z dwunastu statków tej pojemności, które mają być dostarczane do września 2020 roku. Statki z serii mają otrzymywać nazwy pochodzące od europejskich miast portowych, jeden z nich ma nazywać się HMM Gdańsk. 

 

... HMM Gdansk ma być gotowy w połowie 2020 roku
... HMM Gdansk ma być gotowy w połowie 2020 roku
fot. HMM

 

HMM Algeciras 26 kwietnia wyruszył z portu Qingdao w prowincji Shandong w swoją pierwszą podróż z ładunkiem. W Azji odwiedzi jeszcze Busan, Ningbo i Szanghaj, potem popłynie do Europy, gdzie zawinie m.in. do Rotterdamu i Hamburga.

Z kolei przyszły HMM Gdansk jest już zwodowany, gotowy do wypłynięcia w pierwszy rejs ma być w połowie tego roku. 

Za portalmorski.pl 

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami