• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk inwestuje w jakość edukacji. Dyrektor i wychowawcy z podwyżkami

Gdańsk inwestuje w jakość edukacji. Dyrektorki i wychowawczynie z podwyżkami

Dyrektorki, które szczególnie dbają o rozwój swoich nauczycielek i rozbudzanie kreatywności oraz pasji w swoich uczniach i uczennicach, mogą liczyć na wyższy niż dotychczas dodatek motywacyjny. Większe pieniądze mają otrzymać też wychowawczynie i pracownicy obsługi szkoły.
( Publikacja: 05.03.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dni Otwarte Podstawówek w Gdańsku. Zajęcia w SP nr 18 im. E. Kwiatkowskiego w Gdańsku - Brzeżnie

- Zakończyły się prace nad dodatkami motywacyjnymi dla dyrektorów szkół. Najlepsi, i spełniający ściśle określone kryteria, mogą dostać nawet 1250 zł miesięcznie więcej już od tego miesiąca. Od nowego roku szkolnego dodatek motywacyjny może wzrosnąć nawet do 2 tys. zł – poinformował na spotkaniu z dyrektorami placówek oświatowych prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. - Chcielibyśmy docenić i zmotywować tych, którzy w szczególny sposób pracują ze swoimi wychowankami i podopiecznymi.

To nie koniec miejskich inwestycji w edukację. Opracowywane są zmiany w regulaminie wynagradzania pracowników pedagogicznych na terenie Gdańska. Pozytywnie mogą to odczuć nauczyciele, którzy pełnią rolę wychowawców w szkołach podstawowych. Dotąd otrzymywali za to 100 zł miesięcznie. Od września dostaną tyle, ile wychowawcy w pozostałych typach szkół, czyli po 150 zł miesięcznie.

Podwyżki są też szykowane dla pracowników administracji i obsługi - będą realizowane już w marcu.

- To kolejny etap po dokonanych już na początku roku regulacjach wynikających ze zmiany przepisów, w tym między innymi podwyższenia wynagrodzenia minimalnego. Obecnie będziemy dążyć do podwyższenia pensji tym pracownikom administracji i obsługi, którzy w danych placówkach otrzymują wynagrodzenia poniżej średniej obowiązującej w całym mieście na danym stanowisku. Regulacji będą dokonywać dyrektorzy placówek po analizie propozycji przez organ prowadzący – tłumaczy zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk.

I podkreśla: - Jakość, aktywność, współpraca, otwartość, organizacja życia i rozwoju placówek oświatowych w końcu zostaną w pełni docenione. Cieszę się, że miasto wspiera nauczycieli-wychowawców, którzy bezskutecznie czekają na podwyżki od minister Zalewskiej.

Gdańsk wciąż płaci za reformę edukacji PiS 

Gdańsk krocie wydaje także na inwestycje w szkołach. W tym roku prace związane tylko z dostosowaniem placówek do reformy edukacji są zaplanowane w 38 szkołach. Ich koszt sięgnie nawet 20 milionów złotych. W minionym roku prowadzone były prace w 50 szkołach za łączną kwotę 8,3 milionów złotych.

Dodatkowo miasto do września 2019 roku realizuje projekt, w ramach którego na infrastrukturę ponadgimnazjalnych szkół zawodowych ma trafić 41,2 mln zł. Prace obejmują między innymi budowę dwupoziomowego pawilonu przeznaczonego na laboratoria i pracownie na terenie Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum w Gdańsku oraz modernizację i adaptację pomieszczeń wraz z wyposażeniem pracowni w wybranych szkołach ponadgimnazjalnych w Gdańsku.