• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk Pomaga Ukrainie. Pierwsze rodziny skorzystały ze wsparcia w naszym mieście

Gdańsk Pomaga Ukrainie. Pierwsze rodziny skorzystały ze wsparcia w naszym mieście

Ponad pół tysiąca osób zadeklarowało dotąd, że są gotowe dać schronienie Ukraińcom uciekającym przed wojną. Wszyscy ci, którzy chcieliby pomóc w podobny sposób, bądź też w innej formie, mogą zgłosić to poprzez specjalną stronę internetową https://ukraina.gdanskpomaga.pl. Pierwsze ukraińskie rodziny przyjechały do Gdańska już w sobotę. Natychmiast otrzymały pomoc.
28.02.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pierwsze osoby uciekające przed terrorem wojny otrzymały wsparcie w Gdańsku
Pierwsze osoby uciekające przed terrorem wojny otrzymały wsparcie w Gdańsku. Nz. wolontariusze w punkcie przy ul. Dolna Brama
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

 

Już kilkanaście rodzin, które od soboty zgłosiły się do punktu otwartego przy ul. Dolna Brama 8, otrzymało pomoc. Zostały zaopiekowane, zapewniono im dach na głową i godne warunki życia. Póki co, Miasto reaguje na bieżące zgłoszenia, ale spodziewa się przyjazdu większej ilości osób i grup zorganizowanych w kolejnych dniach.

Prosimy, aby pojedyncze rodziny zgłaszały się do punktu przy ul. Dolna Brama 8, natomiast grupy zorganizowane - do hali przy ul. Traugutta 29. Uruchomiony został tam punkt rejestracji zorganizowanych grup imigrantów z Ukrainy. W punkcie można otrzymać wszystkie niezbędne informacje, artykuły higieniczne i spożywcze. Można też wziąć prysznic, ogrzać się, zjeść posiłek i otrzymać przydział na zakwaterowanie. Tam na chwilę obecną jesteśmy w stanie udzielić schronienia 100 osobom.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie ukraina.gdanskpomaga.pl zadeklarowali chęć pomocy. Na ten moment, w naszej bazie znajduje się ponad 500 osób, które są gotowe dać schronienie osobom potrzebującym.

 

ZOBACZ NASZĄ FOTOGALERIĘ Z DOLNEJ BRAMY 8 I HALI PRZY TRAUGUTTA:

Oprac. KG