Gdańsk Biega - Na Wybory! Wraca niezwykła impreza, na uczestników czekają specjalne koszulki

Po kilku latach powraca wydarzenie, które porywa tłumy: impreza sportowa dla każdego „Gdańsk Biega”. Tegoroczna odsłona odbywa się w sobotę, 7 października, pod hasłem „Na Wybory”. Dystans to 3,3 lub 6 km. Start i meta zlokalizowane będą przy molo w Brzeźnie. Rejestracja jest bezpłatna, a na uczestników czekają koszulki z limitowanej edycji.
21.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kilkaset osób biegnie po plaży
Impreza „Gdańsk Biega” to wydarzenie dla każdego. Tu nie liczy się wynik i klasyfikacja końcowa, ale dobra zabawa na świeżym powietrzu
mat. GOS

Race for the Cure w niedzielę. Pobiegnij charytatywnie, by wesprzeć chore na raka piersi

Gdańsk biega! W to nie wątpi nikt, kto przynajmniej kilkanaście minut dziennie spędza na świeżym powietrzu w przestrzeni miejskiej. Gdańszczanie biegają w parkach, w pasażu nadmorskim, nad zbiornikami retencyjnymi, wzdłuż ulic, chodników i ścieżek. Nie ulega też wątpliwości, że to najpopularniejsza wśród mieszkańców miasta aktywność ruchowa. Gdańsk Biega – Na Wybory to także wielkie rodzinne święto, które po latach przerwy wraca do miejskiego kalendarza wydarzeń.

- Kochane gdańszczanki, kochani gdańszczanie, zapraszam wszystkich na specjalną edycję Gdańsk Biega... tym razem, w ramach naszej akcji profrekwencyjnej "Nie śpij, bo Cię przegłosują" - Gdańsk Biega - Na Wybory! Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, że przyszłość Polski nie jest nam obojętna, że każdy głos ma znaczenie. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki, a na mecie biegu będzie można wrzucić do urny symboliczną kartę do głosowania. Zachęcam do zapisów, na starcie spotykamy się 7 października o godz.10.00 – zachęca Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wystartuj i zdobądź limitowaną koszulkę

Aby wziąć udział w Gdańsk Biega - Na Wybory i otrzymać dedykowaną koszulkę z limitowanej edycji 1000 szt. należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracja jest bezpłatna. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Start i meta zlokalizowane będą przy molo w Brzeźnie. Bieg rozpocznie się w sobotę, 7 października o godzinie 10.00. Od godziny 9.45, przed sceną na plaży, rozpocznie się rozgrzewka w rytmach zumby.

czerwona koszulka biegu z białymi napisami, przód i tył
Limitowana czerwona koszulka czeka na tych, którzy zgłoszą się i wezmą swój udział w biegu
mat. GOS

Prosta formuła dla osób w każdym wieku

Jak pokazały wcześniejsze edycje, w zabawie biorą udział zarówno uczniowie, przedszkolaki, znajomi z pracy, seniorzy, rodzice z wózkami, jak i profesjonalni sportowcy. Czyli biegać każdy może! Tu nie liczy się wynik i klasyfikacja końcowa, ale dobra zabawa na świeżym powietrzu. Dlatego w tym wyjątkowym wydarzeniu nie ma pomiaru czasu ani medali na mecie. Po ukończonym biegu każdy uczestnik będzie mógł wypełnić symboliczną kartę do głosowania i wrzucić ją do urny.

Wydarzenie, które porywa tłumy

Impreza Gdańsk Biega po raz ostatni odbyła się w 2018 roku, a na przestrzeni dziesięciu dotychczasowych edycji idea „run for fun”, czyli startu dla przyjemności, bez liczonego czasu, bez klasyfikacji, oficjalnych wyników i co najważniejsze, bez „ciśnienia” potrafiła porwać za sobą tłumy gdańszczan, liczone w tysiącach osób. Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Fundacja Gdańska postanowiły więc wrócić do znanej i lubianej formuły, aby przypomnieć, jak ważne i zdrowe są dla nas ruch, aktywność fizyczna oraz oddanie głosu w wyborach powszechnych.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji imprezy i zapisy TUTAJ.

plakat wydarzenia
mat. GOS

Oprac. AO