Kolejna inwestycja mieszkaniowa GTBS. Powstaną dwa budynki przy Piotrkowskiej

Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego podpisało umowę na realizację dwóch budynków przy ul. Piotrkowskiej 49D i 49E. Znajdzie się tam łącznie 60 mieszkań na wynajem. Planowy termin zakończenia, wartej 24,3 mln zł inwestycji, to wrzesień 2025 roku.
27.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wizualizacja: dwa budynki wielopiętrowe (jeden widoczny w części), przed nimi parking z kilkoma samochodami
Wizualizacja bloków przy ul. Piotrkowskiej 49
mat. GTBS

Nowoczesne budynki

W budynkach zaprojektowano urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, takie jak instalacja fotowoltaiczna, pompy ciepła z odzyskiem energii z wentylacji do podgrzewania ciepłej wody, co wpłynie na ograniczenie kosztów eksploatacji.

Umowę na budowę dwóch bloków przy ul . Piotrkowskiej popisano z konsorcjum firm TWD-BUD TOCZYŁOWSKI SP.K. oraz WIMAKS TOCZYŁOWSKI HIŃCZA SP.K.

Inwestycja została sfinansowana z bezzwrotnych środków z grantu z Funduszu Dopłat, preferencyjnego kredytu SBC, środków własnych Gminy Miasta Gdańska i partycypacji najemców. Planowany termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia to wrzesień 2025 r.

GTBS na Piotrkowskiej

Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w grudniu 2023 roku przy ul. Piotrkowskiej 45 i 49 oddało do użytku cztery budynki, w których znalazło się 127 lokali mieszkalnych.

127 nowych mieszkań GTBS przy ul. Piotrkowskiej przekazanych mieszkańcom

Docelowo osiedle obejmie 12 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z 376 mieszkaniami na wynajem. W latach 2016-2020 zostało wybudowane 5 pierwszych budynków, a pod koniec ubiegłego roku oddano 4 kolejne. W planach na ten rok jest rozpoczęcie budowy 2 budynków z 60 mieszkaniami oraz wykonanie projektu ostatniego budynku z 40 mieszkaniami, które zamkną całe osiedle.

Gdański TBS dysponuje już blisko 2 tysiącami mieszkań wynajmowanych gdańszczanom i stale powiększa ich dostępność.

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska