Forum Gdańsk z nagrodą Prime Property Prize 2018

Zakończyła się VII edycja plebiscytu Prime Property Prize 2018, w którym wybierane są m.in. najlepsze nieruchomości i przestrzenie komercyjne danego roku. Nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej” otrzymało Forum Gdańsk, zrealizowane w partnerstwie publiczno-prywatnym.
( 19.09.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Forum Gdańsk otwarte zostało 26 maja br.
Forum Gdańsk otwarte zostało 26 maja br.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Udział w głosowaniu wzięli zarówno eksperci rynku nieruchomości, jak i czytelnicy portali branżowych Propertynews.pl oraz Propertydesign.pl, które są organizatorami plebiscytu.

- Cieszę się, że Forum Gdańsk zostało docenione zarówno przez ekspertów i czytelników portali branżowych. Forum Gdańsk jest inwestycją, która zmieniła przestrzeń gdańskiego Śródmieścia - mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej. - Mieszkańcy zyskali nowe miejsca, w którym mogą spędzać wolny czas. Przyjść na spacer, spojrzeć na swoje miasto z nowej perspektywy. Tarasy widokowe, z których można zobaczyć panoramę miasta cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców, ale i turystów. Zyskaliśmy nową przestrzeń publiczną. Choć funkcjonuje ona od niedawna, już odbywają się w niej miejskie pikniki, koncerty, a są plany na przyszłość, aby kolejne miejskie imprezy odbywały się w przestrzeniach publicznych Forum.

W plebiscycie Prime Property Prize 2018 wyłoniono najlepsze inwestycje, firmy oraz osobistości, które miały największy wpływ na wydarzenia na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w minionym roku. W tym roku statuetki przyznano w 13 kategoriach: Człowiek Roku Propertynews.pl, Deweloper Roku, Najemca Roku, Miasto Przyjazne Inwestorom, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej, Inwestycja Roku Rynek, Zielony Budynek, Architektura, Doradca Roku, Przestrzeń komercyjna, Kancelaria Roku.

Obok Forum Gdańsk, w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej nominowane były: Galaxy Szczecin - rozbudowa, Galeria Rondo Wiatraczna, Galeria Północna w Warszawie oraz Gemini Park Tychy.

- Forum Gdańsk to projekt wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia centrum i dojścia do tych samych wniosków - mówiła odbierając statuetkę Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk.

Forum Gdańsk zrealizowane zostało w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Na terenie o powierzchni 6 ha powstał jeden z najnowocześniejszych kompleksów w Europie. Forum to niezwykłe miejsce spotkań, odpoczynku, zakupów, rozrywki, a także kultury, edukacji i pracy. Koszt budowy kompleksu Forum wyniósł około 800 milionów złotych. Udział Miasta w tej inwestycji to wniesienie gruntów pod zabudowę o wartości 114 milionów złotych. Wartość inwestycji zrealizowanych jako cele publiczne na rzecz Miasta i jego mieszkańców przez Forum wynosi zaś ok. 140 mln zł.