Finał tegorocznego sezonu #RUNGDN na Górze Gradowej

W sobotę 22 października, na Górze Gradowej w Gdańsku odbędzie ostatni bieg z cyklu. #RUNGDN. To jedna z popularnych propozycji Gdańskiego Ośrodka Sportu dla aktywnych. Warto spróbować swoich sił. Zapisy chętnych trwają do 20 października.
17.10.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Góra Gradowa w Gdańsku. Tędy poprowadzona jest trasa biegu
Góra Gradowa w Gdańsku. Tędy poprowadzona jest trasa biegu
źródło: GOS

#RUNGDN na Górze Gradowej

Ostatnia tegoroczna impreza z cyklu #RUNGDN rozegrana zostanie właśnie na terenie Hevelianum. Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się na #RUNGDN właśnie w to miejsce. Pierwszym argumentem jest ciekawa trasa, doceniona przez zeszłorocznych uczestników. Ścieżki przecinające Górę Gradową prowadzą raz w górę, raz w dół, jest więc bardzo ciekawie, a biegacze nie mogą narzekać na nudę.

Poza tym samo miejsce ma swój niepowtarzalny klimat: Krzyż Milenijny, wiekowe fortyfikacje oraz zapierający dech w piersiach widok na Stocznię oraz Główne Miasto.

Teren Hevelianum obfituje też w urokliwe zielone aleje
Teren Hevelianum obfituje też w urokliwe zielone aleje
źródło: GOS

Termin i zapisy

Rywalizacją odbędzie się w sobotę, 22 października 2022. Start zaplanowany jest na godzinę 11:00. Zapisy do czwartku, 20 września, godzina 15:00. Limit uczestników: 250

LINK DO ZAPISÓW

Trasa #RUNGDN

Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km, dwie pętle o długości 2,5 kilometra. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.

mapka

Na mecie na biegaczy czeka pamiątkowy medal. Jak zwykle w tegorocznych edycjach biegów #RUNGDN startujący będą mieli do wyboru jedną z dwóch opcji pakietów startowych. Więcej informacji na https://rungdn.pl

oprac. MW


TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże