• Start
  • Wiadomości
  • Finał programu akceleracyjnego Techseed - weź udział w otwartej prezentacji startupów

Finał programu akceleracyjnego Techseed - weź udział w otwartej prezentacji startupów

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Miastem Gdańsk zaprasza na wydarzenie Demo Day, które jest ostatnim etapem programu akceleracyjnego Techseed. Przez dwa miesiące osiem zespołów startupowych pod okiem ekspertów intensywnie pracowało nad swoimi pomysłami biznesowymi. W czwartek, 18 listopada, zaprezentują się przed jurorami i publicznością. Każdy może dołączyć do spotkania online, wystarczy się zapisać.
15.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Demo Day Techseed -zdjęcie z I edycji wydarzenia
Demo Day Techseed -zdjęcie z I edycji wydarzenia
Fot. GIP STARTER

 

Celem akceleracji Techseed jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych, które chcą rozwijać swoje pomysły w Gdańsku. Poprzez połączenie potencjału zespołów z wiedzą i doświadczeniem ekspertów, młodzi przedsiębiorcy biorący udział w projekcie, zyskują szansę na rozwinięcie swoich pomysłów.

Osiem zespołów startupowych, które zakwalifikowały się do II edycji programu, ma już za sobą dwumiesięczny proces akceleracji, networkingu, konsultacji z prawnikami, doradcami - po prostu intensywnej pracy nad rozwojem swoich pomysłów na biznes. W finale - czyli Demo Day, który odbędzie się 18 listopada (czwartek) na platformie Zoom, wszyscy przedstawią swoje prezentacje (zwane w świecie biznesu - pitchingiem) przed jurorami i publicznością. Tego samego dnia zapadnie werdykt, do kogo trafi główna nagroda - 7 tysięcy PLN.

Każdy może wziąć udział w Demo Day, które rozpocznie się o godz. 10 (wystarczy wcześniej się zapisać poprzez formularz).

  

Pomysły biznesowe, które będą prezentowane tego dnia: 

- aplikacja webowa, która ułatwia przepływ towarów zalegających w magazynie między przedsiębiorstwami w branży stoczniowej, 

- platforma dla szybkiej, łatwej i bezpiecznej rezerwacji fotosesji,

- bezzałogowy dron podwodny open-source wydrukowany w 3D,

- narzędzie wspierające przedsiębiorstwa w oferowaniu wysokiej jakości usług (dopasowana do biznesu checklista, dzięki której firma będzie bardziej efektywna),

- urządzenie w postaci dźwigu montowanego do ramy wózka napędzanego elektrycznie i służącego temu, by jego użytkownik mógł przesiadać się między siedziskiem a przestrzenią dookoła bez osób trzecich,

- platforma dostarczająca treści edukacyjne z zakresu umiejętności miękkich i psychospołecznych,

- platforma dostarczająca mini kursy online dające wiedzę i rozwiązania na tematy związane ze zdrowiem mentalnym (wypalenie zawodowe, krytyk wewnętrzny),

- Marketplace zajęć edukacyjnych, sportowych, rozrywkowych, zdrowotnych. One-stop-shop dla rodziców i dzieci szukających takich usług.

 

Agenda spotkania:

10:00 - 10:15 - otwarcie Demo Day

10:15 - 11:35 - pitching Zespołów Startupowych

11:35 - 12:05 - wystąpienie "Wierz w swoją wizje, a wszystko jest możliwe" Sebastian Zimnol, WETOG/ Obrady jury

12:05 - 12:20 - ogłoszenie wyników

 

Dlaczego warto wziąć udział w Demo Day:

  • możesz “e-poznać” osoby z gdańskiego środowiska startupowego: potencjalnych inwestorów, deweloperów, mentorów
  • możesz zobaczyć, jak w praktyce wygląda prezentacja pomysłu biznesowego (tzw. pitching)
  • możesz zobaczyć występujące startupy i poznać ich twórców (a może akurat któryś z nich będzie poszukiwał nowego członka zespołu!)

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów