Festyny w dzielnicach Olszynka i Brzeźno z polsko-ukraińsko-wojskowymi akcentami

W poniedziałek, 15 sierpnia, obchodziliśmy święto Wojska Polskiego a w kościele katolickim - Święto Matki Boskiej Zielnej. To był dzień wolny od pracy, w Brzeźnie i Olszynce odbyły się festyny, na które zapraszali dzielnicowi radni.
( Publikacja: 15.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Piknik w Brzeźnie

Z inicjatywy Rady Dzielnicy Brzeźno i partnerów przy Altanie Ogrodowej w parku im. J.J. Haffnera odbył się piknik z okazji Święta Wojska Polskiego. Impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem orkiestry morskiego oddziału Straży Granicznej. Wśród występujących artystów znaleźli się także m.in. ukraiński chór Vyrij i grupa taneczna Samba El Bomba. Można było również zapoznać się z twórczością lokalnych artystów i posilić się wojskową grochówką. 


ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIKNIKU W BRZEŹNIE

 

Piknik w Olszynce

Na terenach Opływu Motławy, przy zbiegu ulic Na Szańcach i Modrej, radni dzielnicy Olszynka zaprosili mieszkańców na polsko-ukraiński festyn rodzinny. Zanim rozpoczął się piknik, wierni uczestniczyli w mszy polowej. Potem były zaplanowane gry i zabawy, mieszkający w Gdańsku Ukraińcy częstowali przygotowanymi przez siebie tradycyjnymi ukraińskimi potrawami a Rada Dzielnicy Olszynka - bigosem, chlebem ze smalcem, kiełbasą z grilla czy domowym ciastem. 

Tradycyjnie, w ramach festynu, odbył się konkurs na najładniejszy świąteczny bukiet z kwiatów i ziół polnych. Działo się też na wodzie: spływ kajakowy i rywalizacja na smoczych łodziach.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIKNIKU W OLSZYNCE