Festyn - Światowe Dni Książki i Praw Autorskich

W wtorek, 21 maja, w godz. 10.00-12.00 w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie odbędzie się coroczny festyn podsumowujący Światowe Dni Książki i Praw Autorskich.
( 20.05.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Festyn będzie się odbywał przed budynkiem Rady Miasta Gdańska
Festyn będzie się odbywał przed budynkiem Rady Miasta Gdańska
fot. RMG

 

Rada Miasta Gdańska propaguje obchodzenie tego święta już od 2006 roku. Wspólnie z Pałacem Młodzieży organizowane są liczne konkursy. Przede wszystkim czytelnicze, „NAJLEPSZY CZYTELNIK” i „SZKOŁA NAJLEPSZYCH CZYTELNIKÓW”, skierowane do uczniów gdańskich szkół i bibliotek szkolnych.

W tym roku odbył się także konkurs filmowy „CZYTAMY - NAGRYWAMY”, który polegał na nagraniu przez młodzież krótkiego zwiastuna ulubionej książki.

Podczas dwugodzinnej imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji dla uczniów. Oprócz wręczania nagród laureatom konkursów, na dziedzińcu Nowego Ratusza zorganizowane będą zajęcia plastyczne, na których będzie można zrobić plakat ostatnio przeczytanej książki, odbędzie się quiz z nagrodami, pokazy i występy młodzieży. Na dzieci czekać będzie wata cukrowa i popcorn, a w Sali Obrad obejrzeć będzie można zwycięskie filmy. W trakcie zabawy rozstrzygnięty zostanie także konkurs na „Najlepiej przebraną szkołę” - zachęcamy do uczniów do przebrania się za ulubionych bohaterów książek.

- Cieszymy się, że uczniowie nadal chętnie czytają książki, nie tylko lektury szkolne, a ilość zgłoszeń do konkursów czytelniczych nie maleje. Wierzymy, że nasze coroczne wydarzenie oraz konkursy organizowane przez Radę Miasta Gdańska i Pałac Młodzieży w Gdańsku, przyczyniają się do szerzenia kultury czytania wśród młodzieży szkolnej - mówi Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.