• Start
  • Wiadomości
  • Ferie w Gdańsku nie będą nudne. Ciekawe zajęcia czekają na dzieci w szkołach oraz miejskich instytucjach

Ferie w Gdańsku nie będą nudne. Ciekawe zajęcia czekają na dzieci w szkołach oraz miejskich instytucjach

W środę, 18 grudnia, ruszają zapisy na zajęcia dla dzieci i młodzieży, które organizowane będą w Gdańsku w czasie ferii zimowych. W bogatej ofercie znajdziemy m.in. warsztaty kulinarne, wycieczki tematyczne, np. wyjścia do kina czy teatru i zajęcia sportowe. Na organizację zajęć w 55 szkołach Gdańsk przeznaczy blisko 800 tysięcy złotych. Dodatkowe atrakcje przygotowały także miejskie instytucje kultury, Gdański Ośrodek Sportu czy Pałac Młodzieży.
( Publikacja: 17.12.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Basen za zeta i zimowa szkoła ratownictwa - to oferty na ferie Gdańskiego Ośrodka Sportu
Basen za zeta i zimowa szkoła ratownictwa - to oferty na ferie Gdańskiego Ośrodka Sportu
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W 2020 roku ferie w województwie pomorskim odbędą się  między 13 a 26 stycznia. Warto ten czas dobrze zaplanować, bo ferie w mieście wcale nie muszą oznaczać siedzenia w domu. W Gdańsku zaplanowano tym razem ponad 19 tysięcy godzin zajęć, z których skorzysta 5 tys. 524 uczniów. Bogatą ofertę zaprezentuje 55 szkół, w tym trzy szkoły specjalne. Dzięki tej propozycji rodzice będą mogli spokojnie iść do pracy, bo ich dzieci znajdą opiekę przynajmniej na 8 godzin dziennie. 

FERIE W MIEŚCIE - OFERTA MIEJSKA W POSZCZEGÓLNYCH DZIELNICACH (3.13 MB) 

- To co jest kluczem w naszym zadaniu związanym z organizacją ferii w mieście, to wsłuchanie się w głos rodziców, którzy oczekują, że dzieci otrzymają opiekę przez cały tydzień, przynajmniej przez 8 godzin, czyli w czasie, gdy rodzice są w pracy - wyjaśnia Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zajęcia dla dzieci będą organizowane od poniedziałku do piątku i będzie to nie tylko oferta gdańskich placówek edukacyjnych, ale także instytucji, które z nami współpracują. Warto dodać, że w czasie ferii zimowych dziecko może skorzystać z zajęć organizowanych w dowolnej placówce. 

Nz. Piotr Kowalczuk - zastępca prezydenta Gdańska, który we wtorek, 17 grudnia informował m.in. o tym, że zapisy na zajęcia ruszają 18 grudnia
Nz. Piotr Kowalczuk - zastępca prezydenta Gdańska, który we wtorek, 17 grudnia informował m.in. o tym, że zapisy na zajęcia ruszają 18 grudnia
Dominik Paszliński/gdansk.pl


- Brak systemu kolejkowego, to rozwiązanie, które przyjęliśmy już kilka lat temu - Grzegorz Kryger, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Wszystkie informacje dotyczące zapisów do placówek oświatowych są na stronach internetowych placówek bądź w sekretariatach, gdzie należy po prostu zgłosić chęć udziału w takich zajęciach, bezpośrednio w placówce. W poprzednich latach niemal do samego końca zapisów, były wolne miejsca. Jeśli z jakiegoś powodu zainteresowanie zajęciami w danej placówce byłoby większe, zawsze możemy taką ofertę wzbogacić.

 
Wśród oferty szkolnej znajdziemy duży wybór zajęć sportowych
Wśród oferty szkolnej znajdziemy duży wybór zajęć sportowych
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Poza szkołami, zajęcia dla dzieci i młodzieży będą odbywać się też w: Pałacu Młodzieży, Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego, Hevelianum, Gdańskim Archipelagu Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej,  Muzeum Gdańska, Narodowym Muzeum Morskim, Instytucie Kultury Miejskiej, gdańskim ZOO, Teatrze Szekspirowskim, Gdańskim Ośrodku Sportu. Niespodziankę na ferie przygotowała też Capella Gedanensis.

Szczegółowy harmonogram zajęć i informacje o zapisach są dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek oraz w poniższym załączniku:


FERIE W MIEŚCIE - OFERTA MIEJSKA W POSZCZEGÓLNYCH DZIELNICACH (3.13 MB)