• Start
  • Wiadomości
  • Facebook otworzył centrum operacyjne w Gdańsku, zatrudni 500 osób

Facebook otworzył centrum operacyjne w Gdańsku, zatrudni 500 osób

Społecznościowy gigant otworzył swoje centrum operacyjne w Olivia Centre. W pierwszym okresie w Gdańsk dla Facebooka pracować będzie 80 osób, do 2023 roku zespół rozszerzy się do 500 osób. Oddział zajmować się będzie wsparciem firm z sektora MŚP w zakresie ich kampanii promocyjnych na Facebooku i aplikacjach z nim powiązanych.
22.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Olivia Centre, na pierwszym planie najwyższy biurowiec kompleksu Olivia Star
Olivia Centre, na pierwszym planie najwyższy biurowiec kompleksu Olivia Star
Fot. Olivia Centre

Nowo otwarte centrum operacyjne zajmie się doradztwem dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie kampanii marketingowych, rekrutacyjnych i sprzedażowych. Początkowo świadczyć będzie wsparcie w językach polskim i rosyjskim, a docelowo również w językach czeskim, węgierskim, rumuńskim, niemieckim i angielskim. Wsparcie obejmować będzie wszystkie platformy komunikacyjne i społecznościowe zarządzane przez Facebooka: Facebook, WhatsApp, Instagram i Messenger. Zarządzaniem lokalnym biurem zajmie się firma Telus International.

- Cieszymy się, że Telus International rośnie w Olivii, to nasz rezydent od wielu lat - mówi Maciej Kotarski, dyrektor działu komercjalizacji Olivia Centre. - Jeszcze bardziej cieszymy się sukcesem naszego rezydenta: tym, że jeden z najbardziej znanych brandów konsumenckich na świecie oficjalnie ogłosił współpracę z Telus, i to współpracę nakierowaną na rozwój biznesu, czyli małe i średnie firmy oraz reklamodawców. Z olbrzymią satysfakcją odbieramy to, że kolejny rezydent Olivii będzie prowadził stąd obsługę całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Nasze centrum rozwijamy właśnie z myślą o tym, aby zapewnić praktycznie dowolną skalę ekspansji takim rezydentom i ten przykład doskonale to ilustruje.

Nowa umowa to kolejny duży kontrakt na najem, jaki w ostatnich miesiącach został dopięty w Olivii. W ubiegłym roku rekordowa umowa najmu opiewała na 15 tys. mkw. powierzchni biurowej. Był to największy na Pomorzu kontrakt na najem w 2020 roku, a zarazem drugi największy w 10-letniej historii tego projektu biurowego w Oliwie.

 

 

Poza Facebookiem w Olivii Centre swoje biura otworzyły dotychczas takie giganty jak Amazon, Sii, Epam, InfoShare oraz InfoShare Academy, a także centrum IT Nordei. To właśnie w Olivia Centre Amazon rozwija stworzony w Trójmieście syntezator mowy Ivona, służący do inteligentnego odczytywania treści, czy też rozpoznawania wymawianych komunikatów. 

 

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024