• Start
  • Wiadomości
  • Ergo Hestia sponsorem tytularnym Ergo Areny na kolejne 5 lat. Właśnie podpisano umowę

Ergo Hestia sponsorem tytularnym Ergo Areny na kolejne pięć lat. Właśnie podpisano umowę

Firma ubezpieczeniowa Ergo Hestia podpisała pięcioletnią umowę partnerską na sponsoring tytularny gdańsko-sopockiej hali sportowej Ergo Arena. Ergo Hestia pozostaje sponsorem tytularnym hali od momentu jej powstania.
21.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W Hali Ergo Arena od momentu powstania zorganizowano ponad 1200 imprez
W Hali Ergo Arena od momentu powstania zorganizowano ponad 1200 imprez
mat. Ergo Arena

Współpraca spółki Hala Gdańsk-Sopot, która zarządza Ergo Areną, z firmą Ergo Hestia trwa już 10 lat, czyli od powstania obiektu. Teraz umowa dotycząca sponsoringu potrwa kolejne pięć lat - do 2025 r. i poszerzona została o nowe wątki:

Ergo Hestia nie tylko przedłużyła umowę partnerską, ale zaproponowała także dodatkowe rozwiązania sponsoringowe, między innymi takie jak rozbudowa stref rowerowych ze stacjami naprawczymi, czy stref parkowania dla aut elektrycznych oraz strefy wi-fi. Inicjatywy te wpisują się w realizowaną przez Ergo Hestię strategię proekologiczną, która zakłada wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska zarówno wewnątrz firmy i w jej otoczeniu

czytamy w komunikacie biura prasowego Ergo Areny.

- Cieszymy się, że możemy przedłużyć umowę sponsoringową z Ergo Hestią, jedną z największych w Polsce firm ubezpieczeniowych, która systematycznie podejmuje działania wspierające rozwój szeroko pojętej kultury i podziela nasze sportowe pasje. Dotychczasowa współpraca umożliwiła na gdańsko-sopockiej granicy realizację aż 1253 imprez, dzięki czemu w Ergo Arenie gościliśmy już ponad 4 miliony osób. Mamy nadzieję, że nowe, wspólne pięć lat zaowocuje kolejnymi ważnymi, z punktu widzenia zarówno lokalnego jak i międzynarodowego, projektami – mówi Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny.

Ergo Arena to miejsce, gdzie na stałe gra drużyna siatkarska Siatkarze Trefla Gdańsk
Ergo Arena to miejsce, gdzie na stałe gra drużyna siatkarska Siatkarze Trefla Gdańsk
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Miejsce emocji sportowych i kulturalnych
Ergo Arena zlokalizowana jest na granicy Gdańska i Sopotu – linia graniczna pomiędzy miastami przebiega dokładnie przez środek obiektu. To także ważny obiekt na mapie Polski, w którym miało miejsce wiele unikatowych wydarzeń sportowych i kulturalnych o międzynarodowej randze. Obiekt może pomieścić do 15 000 widzów. Hala, której właścicielami są Miasto Gdańsk i Miasto Sopot, daje możliwość rozegrania całego wachlarza konkurencji sportowych. Siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, sporty walki – obecność tych dyscyplin to codzienność obiektu. Mogą być tu organizowane również zawody w takich dyscyplinach jak hokej, sporty motorowe, a nawet windsurfingu.

Występowali tu ostatni Bryan Adams czy Depeche Mode. Nz. Koncert Bass Astral x Igo
Występowali tu ostatnio Bryan Adams czy Depeche Mode. Nz. Koncert Bass Astral x Igo
zdj. Fotobank.pl/Ergo Arena

Ergo Arena jest znana nie tylko z wydarzeń sportowych. Rozbudowany system audio, doskonała akustyka obiektu, konstrukcja dachowa pozwalająca na podwieszenie do 144 ton sprzętu oświetleniowego lub nagłośnieniowego, a także duża przestrzeń gwarantują najwyższą jakość imprez muzycznych oraz widowisk teatralnych.

Pełne zaplecze techniczne pozwala ponadto organizować konferencje, spotkania biznesowe, targi, bankiety, gale, czy też inne, mniej konwencjonalne wydarzenia.

Informacja o sponsorze
Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. Grupę tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

 

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże