Efekt Kate i Williama trwa: The Daily Telegraph zaprasza do Gdańska

Gdańsk na liście “22 europejskich miast, których nie miałeś zamiaru odwiedzić, a powinieneś”. Dziennik The Daily Telegraph zauważył nasze miasto, po tym, jak byli tu księżna i książę Cambridge.

Efekt Kate i Williama trwa: The Daily Telegraph zaprasza do Gdańska
A
A
data publikacji: 19 września 2017 r.

Para książęca na placu Solidarności w Gdańsku 18 lipca 2017
Para książęca na placu Solidarności w Gdańsku 18 lipca 2017
Jerzy Pinkas/ Gdansk.pl

Anglicy, jak widać, już tęsknią za Europą. Brexit nawet jeszcze nie wszedł w życie, a The Daily Telegraph, najbardziej poczytna opiniotwórcza gazeta codzienna na Wyspach, już daje listę 22 europejskich miast, które czytelnicy i czytelniczki powinni odwiedzić, choć nie mieli wcześniej takiego zamiaru. Inna sprawa, jak łatwo (czy trudno) będzie przylecieć z Wysp na kontynent po Brexicie. Negocjacje w Brukseli trwają.

Wśród miast, które poleca The Telegraph są włoskie Bergamo, macedońskie Skopje, gruzińskie Tibilisi, szwedzka Umea, portugalski Guimares, duński Aarhus i bułgarski Płowdiw.

Gdańsk otwiera listę. Jak pisze gazeta: “Książę i księżna Cambridge odwiedzili miasto latem. Choć Gdańsk jest integralną częścią historii najnowszej, bo tu rozpoczęła się II wojna światowa i tu powstała Solidarność, niewielu Brytyjczyków o nim wie, a jeszcze mniej odwiedza.

Jeśli jednak przylecieć do Gdańska tanimi liniami lotniczymi, można podziwiać mieszankę średniowiecznej, renesansowej i gotyckiej architektury, w tym Bazylikę Mariacką, oraz odwiedzić kilka interesujących muzeów morskich i wojennych. Blisko stąd również do zamku w Malborku”.

Przypomnijmy, że o Gdańsku, w kontekście wizyty tu pary książęcej, pisały wcześniej m.in. The Daily Telegraph, ale też BBC, The Daily Mail , The Daily Express, The Sun czy The Daily Mirror. 

Czytaj także: Brytyjskie media o wizycie pary książęcej w Polsce 

Zobacz nasz film pokazujący parę książęcą w Gdańsku 

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl